Porady zakupowe

Instrument muzyczny – wynajmij z opcją wykupu!

Instrument muzyczny – wynajmij z opcją wykupu!

Szukasz nowego instrumentu muzycznego? Niezależnie od tego, czy dopiero uczysz się grać, czy jesteś już doświadczonym muzykiem, zakup instrumentów zawsze powinien być gruntownie przemyślany. Po wstępnych oględzinach trudno jest ocenić, czy dany model spełni wszystkie oczekiwania, bo najlepiej poznaje się go dopiero w trakcie dłuższego użytkowania. Przedstawiamy wyjątkowe rozwiązanie – wynajem instrumentów online z opcją wykupu!

Spis treści

Dlaczego zakup instrumentu muzycznego bywa kłopotliwy?

Oryginalny, markowy instrument muzyczny to zwykle kosztowny produkt. Na rynku dostępny jest tak szeroki wybór rozmaitych sprzętów, że nawet muzycy z wieloletnim doświadczeniem nierzadko mają problem z doborem odpowiedniego wariantu dla siebie. Najtrudniej jest jednak amatorom, którzy dopiero chcą zacząć grać na danym instrumencie lub powoli rozwijają swoją pasję.  

Nawet wielogodzinne przeglądanie wideoporadników, wpisów na forach internetowych czy postów na grupach zwykle nie przynosi odpowiedzi, a jedynie mnoży pytania i generuje chaos informacyjny. W ten sposób można tylko niepotrzebnie stracić sporo czasu. Dodatkowo sytuacji nie ułatwia agresywny marketing instrumentów muzycznych wybranych marek, który raczej nie wzbudza zaufania.

Możesz oczywiście udać się do sklepu stacjonarnego i poprosić o pomoc, ale nigdy nie wiesz, na co trafisz. Zdarza się, że sklep po prostu próbuje sprzedać to, co aktualnie ma w magazynie lub to co mu się najbardziej opłaca. Oczywiście nie należy się na to obrażać.

Dobry jakościowo sprzęt muzyczny jest drogi, dlatego jego zakup stwarza duże ryzyko. Jeśli nie będzie odpowiedni albo z jakichś przyczyn zrezygnujesz z dalszej gry, możesz stracić sporo pieniędzy. Przez to, wiele początkujących osób decyduje się na tanią czy wręcz najtańszą opcję. Nie jest to jednak dobre podejście – takie instrumenty mogą gorzej brzmieć i być mniej wygodne, co potrafi skutecznie zniechęcić do nauki. Co gorsza, w razie czego trudniej jest je potem odsprzedać, ponieważ ze względu na niską jakość wykonania bardzo szybko tracą na wartości. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Pierwsza gitara dla nastolatka

W związku z tym, w wielu przypadkach, najlepszą opcją są instrumenty muzyczne do wynajęcia online. W ramach takiej usługi nie musisz ich kupować – możesz je testować przez wybrany czas, opłacając raty. Po zakończeniu okresu trwania umowy da się przedłużyć najem, zakończyć go (wymieniając albo zwracając produkt) albo od razu wykupić sprzęt.,

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem instrumentów online?

Wynajem instrumentów online z opcją wykupu doskonale sprawdza się w wielu różnych sytuacjach. Jest to dobra opcja niezależnie od tego, czy chcesz tylko wypożyczyć sprzęt na jakiś czas, czy planujesz jego zakup. W obu wariantach usługa ta pozwala Ci osiągnąć maksimum korzyści.

W ramach wynajmu płacisz miesięczne raty, które stanowią ułamek całkowitej ceny instrumentu. Jeśli więc potrzebujesz sprzętu tylko na jakiś czas, nie musisz go kupować a potem martwić się tym, jak go spieniężyć.

Skorzystanie z usług wypożyczalni instrumentów online jest też idealnym wyjściem w sytuacji, w której ma się dylemat, czy konkretny model na pewno będzie dobrym wyborem. Jeśli tak, to decyzję o wykupie możesz podjąć w dowolnym momencie. Większa część każdej uregulowanej raty jest zaliczana na poczet ceny wykupu. Dzięki temu koszty całej transakcji są niższe niż gdybyś wziął kredyt konsumencki lub leasingował sprzęt. Rozwiązanie to jest więc też świetne w sytuacji, w której po prostu nie stać Cię na zakup instrumentu od ręki.

Inwestycja w drogi sprzęt bez wcześniejszego zastanowienia rzadko kiedy się opłaca. Nie musisz ryzykować, że nie będziesz zadowolony z zakupu i stracisz sporo pieniędzy. Sprawdź naszą szeroką ofertę instrumentów muzycznych do wynajęcia online oraz wybierz model, który chcesz przetestować. Obserwuj, testuj i ciesz się grą – masz tyle czasu na decyzję, ile tylko potrzebujesz!

Instrumenty muzyczne (8168)

GITARY (4064)

KLAWISZOWE (1375)

STUDIO (732)

Jak działa wypożyczalnia instrumentów online?

Wypożyczalnia instrumentów online daje możliwość wyboru dowolnego modelu sprzętu z aktualnej oferty sklepów muzycznych w Polsce, z dostawą na wskazany adres. Da się wynająć go na tak długo, jak będzie to potrzebne. Przy tym nie trzeba zaciągać żadnego kredytu – wystarczy prosta umowa, w której podaje się tylko kilka podstawowych danych.

Po upływie minimalnego okresu najmu możesz w każdej chwili wymienić lub po prostu zwrócić używany instrument muzyczny. W dowolnym momencie masz też prawo jego wykupu. Kontynuacja regulowania rat również może skutkować zyskaniem produktu na własność, bez żadnych dodatkowych opłat. Należność wynikająca z subskrypcji jest tym niższa, im dłuższy jest minimalny czas wynajmu.

Jakie są zalety wynajmu instrumentów muzycznych online?

Wynajem instrumentów muzycznych online ma wiele zalet. Opcja ta jest wygodna, bezpieczna i wyjątkowo opłacalna. Wypożyczając sprzęt zyskuje się możliwość:

 • korzystania z dobrego gatunkowo sprzętu w przystępnej cenie;
 • zwrotu po upływie minimalnego okresu najmu wybranego w ofercie;
 • gruntownego przetestowania instrumentu w swoich warunkach domowych lub studyjnych;
 • wykupu sprzętu w każdej chwili;
 • korzystania z najmu, aż do momentu całkowitej spłaty wartości i przejęcia go na własność.

Usługa tego typu ogranicza do minimum ewentualne straty finansowe związane z nieudaną próbą nauki gry na danym instrumencie muzycznym. Pomaga także znaleźć idealny model oraz pozwala w pełni świadomie podjąć decyzję o zakupie. Jeśli chcesz wybrać naprawdę dobry sprzęt, znacznie ma nie tylko czas jego testowania, ale też warunki i wiele innych indywidualnych czynników.

Jakie instrumenty muzyczne można wynająć?

W naszej wypożyczalni instrumentów online znajdziesz wszystkie najpopularniejsze sprzęty. Proponowana przez nas oferta stanowi bezpośrednie odzwierciedlenie asortymentu naszych sklepów partnerskich.

Vibe prowadzi profesjonalny wynajem instrumentów online, takich jak m.in.:

A już wkrótce rozszerzymy naszą ofertę o instrumenty smyczkowe oraz instrumenty dęte.
 

Dodatkowo posiadamy też urządzenia studyjne, wzmacniacze i sprzęt nagłośnieniowy, a także akcesoria dedykowane dla poszczególnych instrumentów (pokrowce, statywy, struny, efekty brzmieniowe, ławy, słuchawki, etc.). Sukcesywnie rozwijamy i aktualizujemy naszą ofertę, starając się możliwie jak najbardziej ją zdywersyfikować.

Kto może wynająć instrument muzyczny online?

Nasza wypożyczalnia instrumentów online obsługuje zarówno osoby fizyczne, jak i firmy, a także instytucje, szkoły, fundacje, stowarzyszenia, związki itp. Dla nas nie ma znaczenia status prawny – warunkiem jest aktualna rejestracja pobytu lub działalności w Polsce.

Na wynajem instrumentów online najczęściej decydują się osoby:

 • początkujące, które chcą zacząć swoją muzyczną przygodę, ale nie mają pewności, jak długo potrwa (opcja jest szczególnie często wykorzystywana przez rodziców małych dzieci i nastolatków);
 • poszukujące sprzętu dobrej klasy, którym zależy na możliwości elastycznego sfinansowania zakupu;
 • planujące zakup kolejnego sprzętu, ale chcące go przetestować w swoich warunkach, w nieograniczonym czasie;
 • poszukujące sprzętu na określony czas, dla siebie lub dla swoich uczniów czy współpracowników.

W każdej sytuacji nasza obsługa stara się jak najlepiej służyć pomocą. W razie potrzeby wyczerpująco odpowiadamy na pytania, a także podpowiadamy, który instrument muzyczny ma szansę najlepiej się sprawdzić. Jako specjaliści z wieloletnim doświadczeniem chętnie dzielimy się naszą wiedzą i spostrzeżeniami.

Jak przebiega proces najmu instrumentów muzycznych?

Proces najmu instrumentów muzycznych nie jest skomplikowany. Wystarczy wybrać przycisk „Wynajmij” na karcie danego produktu, a następnie wypełnić krótki formularz. Po zawarciu umowy online sprzęt można odebrać we wskazanym sklepie muzycznym lub zamówić dostawę kurierem. Wszystkie formalności są jasno sformułowane i zrozumiałe.

Osoby fizyczne (konsumenci) podczas zawierania umowy muszą podać tylko:

 • numer NIP (jeśli się go nie posiada: PESEL),
 • serię i numer dowodu osobistego,
 • PESEL (także jeśli podało się już NIP),
 • NIP pracodawcy,
 • zaświadczenie o zatrudnieniu lub potwierdzenie wpłaty wynagrodzenia,
 • dane karty płatniczej (by uruchomić umowę i umożliwić cykliczne pobieranie rat).

Przedsiębiorcy albo reprezentanci Firmy lub Instytucji muszą zaś podać:

 • numer NIP (lub PESEL),
 • seria i numer dowodu osobistego,
 • PESEL,
 • NIP Firmy lub Instytucji,
 • dane karty płatniczej.

Po wpisaniu danych należy zatwierdzić zgodę na przetwarzanie danych i wysyłać wniosek o wynajem instrumentu muzycznego. W dni robocze zostanie rozpatrzony tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. W dni wolne od pracy okres oczekiwania może być nieco dłuższy, ale zwykle odpowiedź jest wysłana już w następny dzień roboczy. Staramy się działać 24h na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Zdarza się jednak, że musimy potwierdzić dostępność wybranego instrumentu, kontaktując się z danym sklepem partnerskim.

Po akceptacji wniosku na Twój adres mailowy wysłane zostaje potwierdzenie wraz z linkiem do zawarcia umowy. Zatwierdzenie warunków skutkuje przekierowaniem na bezpieczną stronę płatności online, na której można sfinalizować transakcję. Wtedy pobrana zostaje pierwsza rata wraz z kaucją zwrotną, określoną w umowie. Po otrzymaniu potwierdzenia zawarcia umowy możesz osobiście odebrać sprzęt z wybranego sklepu lub zaczekać na kuriera.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą!

Powiązane Artykuły