PRZEWODNIK PO USŁUGACH WYNAJMU

Wyobraź sobie, że masz....

 1. Wypożyczasz na tak długo jak chcesz, wybierasz tylko minimalny okres najmu na stronie produktu. 
 2. Wybierz produkt, który Cię interesuje, a następnie ustaw minimalny okres najmu, od którego uzależniona jest miesięczna rata najmu. Im dłuższy minimalny okres najmu, tym niższa miesięczna rata najmu.
 3. Wynajem rozpoczyna się w momencie odbioru sprzętu.
 4. Po upływie minimalnego okresu możesz kontynuować wynajem lub zwrócić wypożyczony sprzęt.
 5. Możesz wynajmować instrument tak długo jak chcesz, a po określonym czasie – ustalanym odrębnie dla każdego instrumentu i w zależności od wybranego minimalnego okresu najmu – możesz go wykupić za złotówkę
 6. Jeśli po upływie wybranego okresu najmu chcesz zakończyć wypożyczanie, po prostu zwróć wynajęty sprzęt. Dodatkowe akcesoria wybrane przez Ciebie w trakcie konfiguracji umowy najmu przechodzą wówczas na Twoją własność. Zwracasz tylko Główny Przedmiot Najmu.
 7. Gdy chcesz zakończyć umowę w trakcie trwania minimalnego okresu najmu, zwracasz wypożyczony sprzęt i dokonujesz zapłaty rat pozostałych do zakończenia wybranego okresu najmu.

 1. W każdej chwili po rozpoczęciu umowy najmu możesz wykupić wynajmowany sprzęt.
 2. Cena wykupu zmniejsza się z upływem każdego kolejnego miesiąca wypożyczania.
 3. Wykup produktu nie jest obligatoryjny, możesz wykupić, ale nie musisz.
 4. Jeśli w trakcie najmu dojdziesz do wniosku, że chcesz wykupić swój sprzęt, sprawdź wartości w tabeli cen wykupu załączonej do umowy najmu.
 5. Cenę wykupu możesz sprawdzić na karcie każdego produktu, przesuwając kółko suwaka „Opcja wykupu”
 6. Możesz także skontaktować się z nami, a my przedstawimy Ci aktualną cenę wykupu.

 1. Wynajmujemy zarówno osobom fizycznym, jednoosobowym działalnościom gospodarczym, firmom, instytucjom, szkołom, etc.

 2. W przypadku osób fizycznych wynajmujemy osobom pełnoletnim, mającym stałe źródło dochodu i zameldowanym w Polsce.

 1. Odbierasz instrument w sklepie muzycznym, w którym dostępny jest wybrany przez Ciebie instrument. Miej ze sobą telefon, którego numer podałeś w trakcie wypełniania danych do umowy najmu oraz swój dowód osobisty lub inny dokument zawierający Twój numer PESEL oraz Twoje zdjęcie.
 2. Dane teleadresowe sklepu partnerskiego znajdziesz w formularzu najmu, w umowie najmu, a także na naszych stronach www
 3. Oferujemy także wysyłkę kurierską na Twój adres. Wówczas przygotuj dokument tożsamości podany w trakcie wypełniania danych do umowy najmu. Kurier poprosi Cię o podpisanie Protokołu Wydania Sprzętu.
 4. Koszty wysyłki uzależnione są od wartości i rozmiarów sprzętu. Jeśli Sklep Partnerski oferuje bezpłatną wysyłkę danego produktu, wówczas przy transakcji wynajmu dopłata Klienta do wysyłki obejmie tylko dodatkowy koszt odesłania podpisanego przez Klienta „Protokołu Wydania Sprzętu” do Sklepu Partnerskiego. Koszt odesłania Protokołu Wydania nie przekracza 30 zł. Co do zasady dla produktów o wartości powyżej 1.000 zł, które można wysłać standardową przesyłką koszty dostawy na terenie Polski wynoszą 0 zł. Dla wysyłek „gabarytowych” cena zależy od rozmiaru i wagi produktu.

 1. Zwracasz instrument do sklepu, z którego go odbierałeś (aś). W szczególnych przypadkach możemy wyrazić zgodę na wysyłkę kurierską, jednak poprosimy Cię wcześniej o wypełnienie formularza zwrotu. Jeśli chcesz odesłać instrument, skontaktuj się z nami telefonicznie.
 2. Nie obawiaj się dodatkowych kosztów. Jeśli instrument jest w stanie wynikającym ze zwykłego użytkowania, pomimo widocznych śladów użycia nie naliczamy żadnych dodatkowych opłat. Szczegóły znajdziesz w załączniku do Ogólnych Warunków Najmu.
 3. Jeśli odsyłasz instrument kurierem, zapakuj go w oryginalne opakowanie oraz dodatkowy, sztywny karton, w taki sposób, aby sprzęt nie przesuwał się swobodnie w kartonie. Użyj do tego folii bąbelkowej oraz wypełniacza. Bez trudu znajdziesz te akcesoria w sklepach online. Pamiętaj, aby zwrócić także wszelkie akcesoria, zasilacze, narzędzia, instrukcje, dokumenty i inne dodatkowe elementy dostarczone oryginalnie wraz ze sprzętem.
 4. Oto kolejne kroki przy zwrocie sprzętu kurierem:
 • Po upływie minimalnego okresu najmu zgłoś do nas mailowo lub telefonicznie chęć zwrotu sprzętu
 • Wypełnij otrzymany od nas Protokół Zwrotu i odeślij go do nas wraz z aktualnymi zdjęciami sprzętu zgodnie z instrukcją otrzymaną od nas w mailu.
 • Spakuj sprzęt zgodnie z poniższą instrukcją:
  • Użyj zarówno oryginalnego opakowania producenta, jak i zewnętrznego opakowania transportowego (kartonu) dostarczonego wraz ze sprzętem.
  • Spakuj sprzęt dokładnie w taki sam sposób do opakowania firmowego/pokrowca/futerału jak był spakowany, gdy go odbierałeś/odbierałaś.
  • Wykorzystaj wszystkie elementy kartonowe, piankowe, foliowe, które znajdowały się w opakowaniu w momencie odbioru sprzętu przed wynajmem.
  • Pamiętaj o spakowaniu wszelkich akcesoriów dostarczonych wraz ze sprzętem (zasilacz, klucze do regulacji, pedały ekspresji, instrukcje)
  • Po spakowaniu sprzętu do opakowania fabrycznego lub futerału / pokrowca, w którym był dostarczony, umieść opakowanie firmowe/pokrowiec/futerał w zewnętrznym opakowaniu transportowym.
  • Upewnij się, że sprzęt nie przemieszcza się swobodnie w opakowaniu.
  • Zleć usługę kurierską wyspecjalizowanej firmie cieszącej się dobrą renomą na rynku.
  • Ubezpiecz wysyłkę do pełniej wartości sprzętu określonej w umowie najmu.
  • Zaadresuj przesyłkę zgodnie z instrukcją, którą otrzymałeś/aś od nas mailowo.
 •  Więcej informacji znajdziesz tu: link do artykułu

 1. Płacisz tylko miesięczne raty oraz jednorazową kaucję zwrotną. Nie pobieramy przy zawieraniu umowy najmu żadnych dodatkowych opłat, ani ukrytych prowizji.
 2. Płatności dokonujesz kartą płatniczą.
 3. Pierwszą ratę wraz z kaucją wpłacasz przy zawieraniu nowy najmu online. Przygotuj w tym celu swoją kartę płatniczą.
 4. Kolejne raty naliczane są począwszy od kolejnego miesiąca po odebraniu przez Ciebie sprzętu. Raty najmu pobierane są automatycznie z Twojej karty w trakcie trwania umowy najmu.
 5. Kaucja zwrotna służy m.in. zabezpieczeniu ew. uszkodzeń i jest zwracana po zakończeniu i pełnym rozliczeniu umowy najmu.

 1. Jeśli jesteś osobą fizyczną – konsumentem, do wypełnienia umowy będziesz potrzebować:

  • – numer NIP (a jeśli nie posiadasz NIP, to numer PESEL)

  • – numer dowodu osobistego

  • – numer PESEL (także jeśli podałeś NIP)

  • – numer NIP Twojego Pracodawcy

  • – zaświadczenie o zatrudnieniu lub potwierdzenie wpłaty wynagrodzenia na Twoje konto bankowe

  • – kartę płatniczą, aby uruchomić umowę i cykliczne płatności rat najmu

    

 2. Jeśli jesteś Przedsiębiorcą albo reprezentujesz Firmę lub Instytucję, do wypełnienia umowy najmu będziesz potrzebować:

  • – Twój numer NIP (lub PESEL)

  • – numer dowodu osobistego

  • – numer PESEL (także jeśli podałeś NIP)

  • – numer NIP reprezentowanej przez Ciebie firmy lub instytucji

  • – kartę płatniczą, aby uruchomić umowę i cykliczne płatności rat najmu

 3. Po wypełnieniu danych do umowy zatwierdzasz zgody na przetwarzanie Twoich danych i wysyłasz wniosek o wynajem

 4. W dni robocze analizujemy Twój wniosek “od ręki”, w dni wolne od pracy najprawdopodobniej będziesz musiał poczekać dłużej, może nawet do pierwszego kolejnego dnia roboczego, ale na ogół działamy 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Pamiętaj jednak, że czasem musimy potwierdzić dostępność wybranego przez Ciebie instrumentu z naszym Sklepem Partnerskim.  

 5. Po akceptacji Twojego wniosku otrzymujesz na Twój adres mailowy potwierdzenie wraz z linkiem do zawarcia umowy

 6. Zatwierdzasz warunki, a system przekierowuje Cię na stronę bezpiecznych płatności, gdzie podajesz dane swojej karty płatniczej. W momencie zawierania transakcji system pobiera pierwszą ratę wraz z kaucją zwrotną określoną w umowie

 7. Otrzymujesz potwierdzenie zawarcia umowy najmu i odbierasz sprzęt z wybranego sklepu partnerskiego 🙂 

JAK TO DZIAŁA?

NASZA OFERTA

Jak działa wypożyczalnia instrumentów online?

Wypożyczalnia instrumentów online daje możliwość wyboru dowolnego modelu sprzętu z aktualnej oferty sklepów muzycznych w Polsce, z dostawą na wskazany adres. Da się wynająć go na tak długo, jak będzie to potrzebne. Przy tym nie trzeba zaciągać żadnego kredytu – wystarczy prosta umowa, w której podaje się tylko kilka podstawowych danych.

Po upływie minimalnego okresu najmu możesz w każdej chwili wymienić lub po prostu zwrócić używany instrument muzyczny. W dowolnym momencie masz też prawo jego wykupu. Kontynuacja regulowania rat również może skutkować zyskaniem produktu na własność, bez żadnych dodatkowych opłat. Należność wynikająca z subskrypcji jest tym niższa, im dłuższy jest minimalny czas wynajmu.

Sprawdź najczęściej zadawane pytania i właściwe odpowiedzi. Zapoznaj się z naszą bazą wiedzy!

GITARY (2986)

KLAWISZOWE (853)

STUDIO (433)

NAGŁOŚNIENIE (432)

DĘTE (618)

SMYCZKOWE (71)