Strona główna » Instrumenty muzyczne » GITARY » Gitary elektryczne

Wyświetlanie 1–24 z 2223 wyników

Wypożyczalnia gitar elektrycznych

Chociaż gitary mają bardzo długą historię, to ich „elektryfikacja” rozpoczęła się względnie „niedawno”, tj. w latach 30. XX wieku, gdy koło 1936 roku, gitarzysta jazzowy Charlie Christian (1916-1942) jako pierwszy użył publicznie gitary akustycznej z przystawką przymocowaną do korpusu, z zamiarem grania solówek w swoim zespole. Stworzył tym samym podwaliny świata gitary elektrycznej.

Gitara elektryczna solid body

Głównym problemem w pierwszych gitarach elektrycznych z przytwierdzonymi do korpusu przetwornikami było zjawisko akustyczne zwane „sprzężeniem zwrotnym”. Polega ono na tym, że dźwięk wzmacniany przez wzmacniacz powoduje rezonans instrumentu, tworząc swego rodzaju chaos dźwiękowy. Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu było pozbycie się, bądź wypełnienie pustej wnęki w korpusie gitary. Ten pomysł doprowadził do stworzenia gitary solid-body, w której korpus rzeźbi się z jednego kawałka drewna.

Gitary Fender

Wielu konstruktorów i projektantów gitar rozpoczęło na początku lat czterdziestych pracę nad stworzeniem gitary elektrycznej przeznaczonej do masowej produkcji. Jako pierwszy taki instrument zaprojektował Leo Fender, znany już wówczas producent wzmacniaczy gitarowych. Zaprojektowany przez niego w 1949 roku, Fender Esquire uważa się za pierwszą gitarę typu solid-body.

Popularne gitary elektryczne

Gitary elektryczne są idealne nie tylko dla fanów mocniejszych brzmień.  Takie modele jak Yamaha Pacifica, Gibson Slash Les Paul, Fender Player Jaguar rozbudzają wyobraźnię gitarzystów od dekad. Całą masę utworów w muzyce pop, hip-hop, czy rap nagrano z udziałem tych instrumentów. Gitara przyczyniła się także do wielu globalnych zmian społecznych i brała udział w kilku rewolucjach młodzieżowych. Można powiedzieć, że wypromowała idoli oraz autorytety wśród młodych pokoleń. Na stałe weszła do światowego kanonu muzyki. Trudno sobie bez niej wyobrazić życie sceniczne muzyków kiedyś i dziś.

Stratocaster, Telecaster, Les Paul

W latach pięćdziesiątych nowe i innowacyjne modele były wprowadzane na rynek jeden po drugim (Telecaster, Stratocaster, Les Paul, Explorer, V).  Później było wprawdzie więcej różnego rodzaju eksperymentów (takich jak użycie plastiku lub włókna szklanego , czy gitary bez „główki”), rozwiązania te nie zyskały zbyt dużej popularności. To co uważamy za nowoczesną gitarę elektryczną, stworzono w zasadzie w latach 50. XX wieku.

Współczesne instrumenty korzystały i korzystają nadal z szeregu ulepszeń, takich jak zmniejszony szum, łatwiejsze dostrojenie i bardziej atrakcyjne/trwalsze powłoki lakiernicze.  Zobaczymy co przyniesie technologia XXI wieku (np. czujniki dotykowe do kontroli barwy), ale czy możemy spodziewać się przełomowych zmian? Oczywiście wszystko zależy od tego, czy innowacje zostaną zaakceptowane przez przyszłych gitarzystów.

Gitarzyści wszechczasów

Najbardziej znane marki gitar elektrycznych to przede wszystkim kultowe: Gibson i Fender, prekursorzy i najwięksi innowatorzy tych produktów w latach 50. XX wieku. Oczywiście współcześnie istnieje na rynku wielu uznanych producentów i marek. Są wśród nich: Epiphone, Gretsch, Ibanez, PRS, Music Man,  Rickenbacker, Yamaha, Squier, Jackson, ESP, LTD

Gitara elektryczna stworzyła swój „panteon herosów”, takich jak: Jimi Hendrix, Eric Clapton, Jimmy Page, Keith Richards, Jeff Beck, Stevie Ray Vaughan, Ritchie Blackmore, Slash, Billy Gibbons, Eddie van Halen, Joe Bonamassa, Buddy Guy, Duane Allman, Brian May, Chuck Berry, David Gilmour, Carlos Santana, Mark Knopfler, Angus & Malcom Young, Frank Zappa, George Harrisson, Joe Perry, Ry Cooder, Muddy Waters, Johnny Winters, Les Paul, Scotty Moore, Buddy Holly, Tony Iommi, Steve Vai, Yngwie Malmsteen, Joe Satriani, Joe Petrucci, John Frusciante, Tom Morello, Prince i wielu innych.

Gitara elektryczna dla początkujących

Inwestycja w gitarę elektryczną wiąże się z większym wydatkiem, dlatego powinna być dobrze przemyślana. W praktyce dopiero przynajmniej kilka miesięcy testów pozwala stwierdzić, czy dany instrument rzeczywiście spełnia wszystkie oczekiwania. W wypożyczalni gitar Vibe możesz w pełni świadomie podjąć ostateczną decyzję o zakupie sprzętu, ponieważ oferujemy możliwość jego wynajmu.

Możesz także podejść do problemu doboru właściwego sprzętu zupełnie inaczej, czyli nie zakładać z góry, że go wykupisz. Przecież nie musisz, prawda? Po prostu wynajmuj gitarę elektryczną i co jakiś czas wymieniaj ją na inny – lepszy model model. Dzięki temu systematycznie zyskiwać będziesz coraz lepsze, ciekawsze narzędzie do rozwoju swoich umiejętności. Wśród średnio zaawansowanych muzyków oraz profesjonalistów jest to stały proces, a dzięki naszej usłudze nie wymaga już takich nakładów inwestycyjnych z Twojej strony.

Wynajem gitar elektrycznych

Platforma Vibe umożliwia pasjonatom sztuki korzystanie ze sprzętu muzycznego bez konieczności jego kupowania. Nasz sklep z gitarami elektrycznymi oferuje instrumenty o naprawdę wysokiej klasie. Daje zarówno możliwość zakupu, jak i wypożyczenia sprzętu. Dzięki prezentowanej propozycji wynajmu możesz korzystać ze sprawdzonych rozwiązań znanych i cenionych marek.

Oferta ta pozwala na dobranie modelu idealnego dla siebie. Jeśli instrument, nie spełni założonych przez Ciebie wymagań – możesz wymienić wypożyczony w naszym sklepie egzemplarz na inny. Opcja ta umożliwia przetestowanie różnych urządzeń. Gdy uznasz, że wybrany model jest najlepszy masz prawo wykupić go od razu lub spłacić w ratach, które wskazane zostały w harmonogramie zawartej umowy.
Wynajem gitary elektrycznej dla uczniów oraz zawodowych muzyków.
Po zapoznaniu się z naszym asortymentem i wybraniu najlepszego instrumentu – ustal okres trwania kontraktu. Dzień, w którym otrzymasz sprzęt będzie datą, która rozpocznie czas obowiązywania umowy.

Przygotowana przez Vibe oferta obejmuje dostarczenie gitary pod wskazany w formularzu adres. Nasza wypożyczalnia gitar elektrycznych to najlepsze rozwiązanie dla pasjonatów muzyki, którzy zaczynają swoją przygodę z instrumentem. To również przestrzeń dla tych osób, które profesjonalnie zajmują się sztuką.