Strona główna » Instrumenty muzyczne » GITARY » Gitary elektro-akustyczne

Wyświetlanie 1–24 z 656 wyników

Wypożyczalnia gitar elektroakustycznych

Współcześnie wiele modeli gitar akustycznych wyposażanych jest w elektronikę, co czyni z nich gitary elektro-akustyczne. Na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie do klasycznych, ale mają na ogół większe pudło rezonansowe oraz węższy gryf. Zakłada się w nich wyłącznie metalowe struny, które są zdecydowanie twardsze i bardziej wymagające dla opuszków palców. Doskonale sprawdzają się do gry rozrywkowej albo akompaniamentu. Są głośniejsze i brzmią nieco jaśniej, bardziej metalicznie niż gitary klasyczne.

Do nagłośnienia gitar elektro-akustycznych używa się najczęściej przystawek piezoelektrycznych lub magnetycznych montowanych wewnątrz gitary.

Gitara elektroakustyczna dla początkującego

Gitary akustyczne są dostępne w wielu wariantach, różniących się od siebie budową, a przede wszystkim kształtem oraz wielkością pudła rezonansowego. Można wyróżnić sporo odmian, ale istnieją też modele, które nie zaliczają się do żadnej z nich. Głównymi typami korpusów są natomiast:

  1. Parlor – klasyczny model z przełomu XIX i XX wieku. Nieco mniejszy niż standardowy korpus, z bardziej uwypuklonymi tonami średnimi. Bardzo wygodny, świetnie sprawdza się w przypadku dzieci i nastolatków;
  2. Dreadnought – jeden z najbardziej uniwersalnych wariantów. Przeznaczony do gry kostką. Ma wyważone brzmienie w całej skali (zapewnia silny bas, mocne tony średnie oraz jasne tony wysokie);
  3. Grand Concert – kolejny model z mniejszym, płytszym, bardziej poręcznym pudłem. Mała gitara, idealna do grania palcami;
  4. Grand Auditorium – pośrednia opcja, mniejsza od Dreadnought, ale większa od Grand Concert. Można na niej grać palcami i kostką. Również gwarantuje bardzo wyważony dźwięk w całej skali;
  5. Jumbo – model z dużym, masywnym pudłem. Daje silny, głośniejszy, głębszy dźwięk z wyraźnymi basami;
  6. Bardzo popularną wariacją na temat klasycznej gitary akustycznej jest gitara 12-strunowa.

Rodzaj drewna użytego do budowy gitary akustycznej ma ogromny wpływ na jej brzmienie i charakterystykę dźwięku. Każdy rodzaj drewna ma swoje własne właściwości rezonansowe, gęstość, teksturę i elastyczność, które determinują ostateczny dźwięk instrumentu.

Najbardziej znani gitarzyści wszech czasów to Tommy Emmanuel, Chet Atkins, Al di Meola,  Robert Johnson, Leadbelly, John McLaughlin, Joni Mitchel, Bob Dylan, Django Reinhardt, Jimmy Page, Keith Richards, Mark Knopfler, Adres Segovia, Merle Travis, Clarence White, Eric Clapton.

Gitary akustyczne Fender, Ibanez, Yamaha

Najbardziej uznane i popularne marki gitar akustycznych to Gibson, Fender, Ibanez, Yamaha, Taylor, Martin, Guild, Takamine, Washburn, Ovation, Epiphone.

Inwestycja w gitarę elektroakustyczną wiąże się z większym wydatkiem, dlatego powinna być dobrze przemyślana. W praktyce dopiero przynajmniej kilka miesięcy testów pozwala stwierdzić, czy dany instrument rzeczywiście spełnia wszystkie oczekiwania. W Vibe możesz w pełni świadomie podjąć ostateczną decyzję o zakupie sprzętu, ponieważ oferujemy możliwość jego wynajmu.

Możesz także podejść do problemu doboru właściwego sprzętu zupełnie inaczej, czyli nie zakładać z góry, że go wykupisz. Przecież nie musisz, prawda? Po prostu wynajmuj gitarę elektro-akustyczną i co jakiś czas wymieniaj ją na inny – lepszy model model. Dzięki temu systematycznie zyskiwać będziesz coraz lepsze, ciekawsze narzędzie do rozwoju swoich umiejętności. Wśród średnio zaawansowanych muzyków oraz profesjonalistów jest to stały proces, a dzięki naszej usłudze nie wymaga już takich nakładów inwestycyjnych z Twojej strony.

Wynajem gitar elektro-akustycznych

Jako profesjonalna wypożyczalnia instrumentów muzycznych w ramach korzystnej subskrypcji udostępniamy nowoczesny sprzęt najlepszych marek. Dostępne są także gitary elektro-akustyczne dla początkujących. Dzięki opcji subskrypcji nie musisz ryzykować, w ciemno kupując drogi instrument. Wynajmij go na ustalony wcześniej okres, uiszczając przystępne miesięczne raty. Im dłuższy minimalny czas trwania umowy, tym opłata jest mniejsza. Po upływie minimalnego czasu trwania umowy możesz kontynuować najem, zwrócić sprzęt albo go wykupić. Jeśli zwracasz sprzęt, sprawdź czy mamy dla Ciebie kolejny model gitary elektro-akustycznej, która wyniesie Cię na jeszcze wyższy poziom gry.

Wypożyczalnia gitar elektro-akustycznych online to idealna opcja dla osób, które nie są zdecydowane na konkretny model albo dopiero uczą się gry. Wynajem z dostawą do domu jest najwygodniejszym i najtańszym rozwiązaniem. Po upływie minimalnego okresu najmu masz prawo w każdej chwili zwrócić lub wymienić sprzęt. Jeśli wyjątkowo Ci się spodoba, może być Twój – od razu go wykupisz lub po prostu zaczekasz, aż spłacisz go w całości.

Zapoznaj się z ofertą wypożyczalni gitar elektro-akustycznych Vibe! Sprawdź wyselekcjonowane przez nas modele, by wybrać idealny sprzęt dla siebie. Masz jakieś pytania, a może potrzebujesz fachowej porady? Skontaktuj się z nami, a wspólnie znajdziemy najlepszy instrument dla Ciebie!