Strona główna » Instrumenty muzyczne » GITARY » Gitary klasyczne

Wyświetlanie 1–24 z 193 wyników

Wypożyczalnia gitar klasycznych

Pomimo swej nazwy, gitary klasyczne nie są przeznaczone wyłącznie do grania muzyki klasycznej. Stosuje się je także bardzo często w muzyce popularnej. Są idealne, jeśli chce się poznać absolutne podstawy i najprostsze akordy. Posiadają nylonowe struny, dlatego są przystosowane do gry palcami, tj. bez używania kostki. Dzięki temu są też delikatniejsze, więc pierwsze próby będą mniej bolesne. Mają przyjemne, miękkie, delikatne brzmienie

Gitara klasyczna dla początkujących

Struny nylonowe w gitarze klasycznej stosuje się również ze względu na brak zastosowania pręta regulującego ustawienie gryfu. Struny nylonowe nie potrzebują aż tak silnego naciągu, jak ma to miejsce w gitarach ze strunami stalowymi, stąd naprężenie gryfu nie jest duże. Płytę wierzchnią wykonuje się najczęściej z wysokiej jakości drewna świerku, ale także z sosny, cedru, rzadziej z mahoniu. Boki oraz tylną część pudła rezonansowego wykonuje się częściej z mahoniu, palisandru lub klonu. Na początek świetnie sprawdzi się gitara klasyczna Yamaha Protege C1, która charakteryzuje się ciepłym, głębokim i naturalnym brzmieniem oraz bardzo wysokim komfortem podczas gry. Warte uwagi są również flagowe modele Yamaha C70 oraz Yamaha C80

Wyrażenie „gitara klasyczna” może posiadać więcej znaczeń. Po pierwsze pod tym pojęciem kryje się instrumentalna technika palcowa – pojedyncze struny szarpane paznokciami lub, rzadziej, opuszkami palców. Po drugie chodzi o repertuar muzyki klasycznej.

Historia gitary klasycznej

Terminu „nowoczesna gitara klasyczna” używa się czasami do odróżnienia jej od starszych form gitary, które w ich najszerszym znaczeniu są również nazywane klasycznymi, a dokładniej wczesnymi gitarami. Przykłady wczesnych gitar obejmują sześciostrunową wczesnoromantyczną gitarę (ok. 1790-1880) i wcześniejsze gitary barokowe z pięcioma strunami.

Materiały i metody budowy mogą się różnić, ale typowy kształt pozostaje podobny do gitar akustycznych. Struny do gitary klasycznej, kiedyś wykonywane z jelit, teraz produkuje się z materiałów takich jak nylon lub fluoropolimery. Struny basowe (D-A-E w standardowym stroju) owinięte są drutem z posrebrzanej miedzi.

Jaką gitarę klasyczną wybrać?

Nie wszyscy wiedzą, że gitary klasyczne dostępne są w różnych rozmiarach, przy czym wyróżnia się 5 głównych rozmiarów:

Gitara klasyczna 1/4 – dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat (o wzroście 100-115 cm);
Gitara klasyczna 1/2 – od 6 do 8 lat (o wzroście 115-135 cm).
Gitara klasyczna 3/4 – 8 do 11 lat (o wzroście 135-150 cm).
Gitara klasyczna 7/8 – 11 do 13 lat oraz drobnych, niskich osób (o wzroście 150-160 cm).
Gitara klasyczna 4/4 – pełna, standardowa wielkość. Dla dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 13 lat (o wzroście powyżej 160 cm).

Najbardziej znane marki gitar klasycznych to:
Alhambra, Ortega, Yamaha, Oscar Schmidt, Taylor, Washburn, Takamine, Godin.

Najsłynniejsi wirtuozi gitary klasycznej to:
Andres Segovia, Narciso Yepes,  John Williams, Julian Bream, Emilio Pujol, Pepe Romero, Paco de Lucia, Niccolo Paganini

Wynajem gitar klasycznych

Platforma Vibe umożliwia miłośnikom sztuki korzystanie z instrumentów muzycznych bez konieczności ich zakupu. Nasz sklep oferuje gitary klasyczne o wyjątkowej jakości. Zapewnia możliwość zakupu lub wynajmu sprzętu muzycznego. Dzięki proponowanej opcji wynajmu, można korzystać z renomowanych produktów znanych marek.

Dostępna oferta pozwala na wybór modelu idealnego dla siebie. Jeśli wybrany instrument nie sprosta Twoim oczekiwaniom, istnieje możliwość wymiany na inny dostępny w naszym sklepie. Taka opcja umożliwia testowanie różnych modeli. Po zdecydowaniu, że dany model jest odpowiedni, istnieje możliwość natychmiastowego zakupu lub spłaty w ratach, zgodnie z harmonogramem umowy.

Wynajem gitary klasycznej dostępny jest zarówno dla uczniów, jak i profesjonalnych muzyków. Po wybraniu odpowiedniego instrumentu z naszej oferty, ustal okres trwania umowy. Dzień dostarczenia sprzętu będzie datą rozpoczęcia umowy.

Oferta przygotowana przez Vibe obejmuje dostarczenie gitary pod wskazany adres z formularza. Nasza wypożyczalnia gitar klasycznych to idealne rozwiązanie dla miłośników muzyki rozpoczynających swoją przygodę z instrumentem. Jest to także miejsce dla osób zajmujących się sztuką profesjonalnie.