Strona główna » Instrumenty muzyczne » GITARY » Gitary elektro-klasyczne

Wyświetlanie 1–24 z 49 wyników

Wypożyczalnia gitar elektroklasycznych

Pomimo swej nazwy, gitary elektroklasyczne nie są przeznaczone wyłącznie do grania muzyki klasycznej. Stosuje się je także bardzo często w muzyce popularnej. Są idealne, jeśli chce się poznać absolutne podstawy i najprostsze akordy. Posiadają nylonowe struny, dlatego są przystosowane do gry palcami, tj. bez używania kostki. Dzięki temu są też delikatniejsze, więc pierwsze próby będą mniej bolesne.

Mają przyjemne, miękkie, delikatne brzmienie. Tradycyjna gitara klasyczna ma dwanaście progów poza korpusem, czyli na ogół mniej niż gitara akustyczna, która ma ich piętnaście.

Gitara klasyczna

Wyrażenie „gitara klasyczna” może posiadać więcej znaczeń. Po pierwsze pod tym pojęciem kryje się instrumentalna technika palcowa – pojedyncze struny szarpane paznokciami lub, rzadziej, opuszkami palców. Po drugie chodzi o repertuar muzyki klasycznej. Termin „nowoczesna gitara elektro-klasyczna” jest czasami używany do odróżnienia jej od starszych form gitary, które w ich najszerszym znaczeniu są również nazywane klasycznymi, a dokładniej wczesnymi gitarami. Przykłady wczesnych gitar obejmują sześciostrunową wczesnoromantyczną gitarę (ok. 1790-1880) i wcześniejsze gitary barokowe z pięcioma tonami.

Budowa gitary klasycznej

Wierzchnią płytę rezonansową wykonuje się zwykle z drewna świerkowego, które charakteryzuje się doskonałą zdolnością do rezonowania i projekcji dźwięku. Boki i tył gitary również są zazwyczaj wykonane z mahoniu lub palisandru, co zapewnia ciepłe i pełne brzmienie. Struny gitary klasycznej tradycyjnie są wykonane z nylonu, choć często struna basowa E ma rdzeń metalowy. Mostek, zwykle wykonany z drewna, utrzymuje struny na właściwej wysokości nad płytą rezonansową i przekazuje wibracje strun do korpusu gitary. Cała konstrukcja gitary klasycznej ma istotny wpływ na brzmienie instrumentu.

Gitara elektro-klasyczna budową w zasadzie nie różni się od wersji tradycyjnej gitary klasycznej. Dodatkowo posiada przetwornik typu piezo (w mostku pod siodełkiem) oraz preamp (przedwzmacniacz), dający możliwość dostosowania barwy i głośności brzmienia.

Rozmiary gitary elektro-klasycznej

Nie wszyscy wiedzą, że dostępne są modele poszczególnych gitar elektro-klasycznych w różnych rozmiarach, przy czym wyróżnia się 5 głównych rozmiarów:

1/4 – dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat (o wzroście 100-115 cm);
1/2 – od 6 do 8 lat (o wzroście 115-135 cm).
3/4 – 8 do 11 lat (o wzroście 135-150 cm).
7/8 – 11 do 13 lat oraz drobnych, niskich osób (o wzroście 150-160 cm).
4/4 – pełna, standardowa wielkość. Dla dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 13 lat (o wzroście powyżej 160 cm).

Najbardziej znane marki gitar elektro-klasycznych to:
Alhambra, Ortega, Yamaha, Oscar Schmidt, Taylor, Washburn, Takamine, Godin.

Najsłynniejsi wirtuozi tego instrumentu to:
Andres Segovia, Narciso Yepes,  John Williams, Julian Bream, Emilio Pujol, Pepe Romero, Paco de Lucia.

Gitara elektroklasyczna dla początkującego

Inwestycja w gitarę elektro-klasyczną wiąże się z większym wydatkiem, dlatego powinna być dobrze przemyślana. W praktyce dopiero przynajmniej kilka miesięcy testów pozwala stwierdzić, czy dany instrument rzeczywiście spełnia wszystkie oczekiwania. W Vibe możesz w pełni świadomie podjąć ostateczną decyzję o zakupie sprzętu, ponieważ oferujemy możliwość jego wynajmu.

Możesz także podejść do problemu doboru właściwego sprzętu zupełnie inaczej, czyli nie zakładać z góry, że go wykupisz. Przecież nie musisz, prawda? Po prostu wynajmuj gitarę elektro-klasyczną i co jakiś czas wymieniaj ją na inny – lepszy model model. Dzięki temu systematycznie zyskiwać będziesz coraz lepsze, ciekawsze narzędzie do rozwoju swoich umiejętności. Wśród średnio zaawansowanych muzyków oraz profesjonalistów jest to stały proces, a dzięki naszej usłudze nie wymaga już takich nakładów inwestycyjnych z Twojej strony.

Wynajem gitar elektro-klasycznych

Jako profesjonalna wypożyczalnia instrumentów muzycznych w ramach korzystnej subskrypcji udostępniamy nowoczesny sprzęt najlepszych marek. Dostępne są także gitary elektro-klasyczne dla początkujących. Dzięki opcji subskrypcji nie musisz ryzykować, w ciemno kupując drogi instrument. Wynajmij go na ustalony wcześniej okres, uiszczając przystępne miesięczne raty. Im dłuższy minimalny czas trwania umowy, tym opłata jest mniejsza. Po upływie minimalnego czasu trwania umowy możesz kontynuować najem, zwrócić sprzęt albo go wykupić. Jeśli zwracasz sprzęt, sprawdź czy mamy dla Ciebie kolejny model gitary elektro-klasycznej, która wyniesie Cię na jeszcze wyższy poziom gry.

Wypożyczalnia gitar elektroklasycznych online to idealna opcja dla osób, które nie są zdecydowane na konkretny model albo dopiero uczą się gry. Wynajem z dostawą do domu jest najwygodniejszym i najtańszym rozwiązaniem. Po upływie minimalnego okresu najmu masz prawo w każdej chwili zwrócić lub wymienić sprzęt. Jeśli wyjątkowo Ci się spodoba, może być Twój – od razu go wykupisz lub po prostu zaczekasz, aż spłacisz go w całości.

Zapoznaj się z ofertą wypożyczalni gitar elektro-klasycznych Vibe! Sprawdź wyselekcjonowane przez nas modele, by wybrać idealny sprzęt dla siebie. Masz jakieś pytania, a może potrzebujesz fachowej porady? Skontaktuj się z nami, a wspólnie znajdziemy najlepszy instrument dla Ciebie!