Strona główna » Instrumenty muzyczne » KLAWISZOWE » Klawiatury sterujące

Wyświetlanie 1–24 z 38 wyników

Wypożyczalnia klawiatur sterujących

Początki specyfikacji MIDI sięgające lat 80. XX wieku, przyczyniły się do powstania klawiatur sterujących jakie widzimy teraz. W 1983 roku odbyła się prezentacja pierwszego urządzenia Prophet-600, które komunikowało się z klawiszami Rolanda za pomocą 5 – pinowego kabla. MIDI w swoich początkach było wyśmiewane przez profesjonalistów. Uważano, że jest zbyt powolne i zbyt ograniczone. A dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że udowodniło swoją wartość. Obecnie cały czas jest ulepszane, poprawiany jest przesył przez USB, smartphony czy też bezprzewodowy.

Teraz MIDI jest wszędzie, spotkasz go w najtańszych klawiaturach jak i w tych sprzętach studyjnych wysokiej klasy. Posiadają go gitary, klawiatury, maszyny do dymu, interfejsy audio, i wiele innych. Póki muzyka jest taka jaka jest, specyfikacja ta będzie.

Kontroler MIDI jest klawiaturą lub powierzchnią kontrolną, który nie posiada własnych dźwięków. Przesyła dane MIDI wprost do komputera, syntezatora, programu DAW, gdzie zostają wygenerowane dźwięki. Generowaniem dźwięku zajmuje się instrument programowy lub zewnętrzny instrument sprzętowy. Może także służyć jako rozszerzenie funkcjonalności instrumentu klawiszowego.

Klawiatura MIDI

Istnieje wiele typów klawiatur, począwszy od tych miniaturowych. 25 klawiszowa klawiatura służąca głównie do wspierania pracy przy programie muzycznym czy pełna 88 klawiszowa klawiatura z mechanizmem młoteczkowym. Oprócz nich funkcjonują wszelkie typy pośrednie: klawiatury 49, 61, czy 76 klawiszowe, z klawiszami pełnowymiarowymi i miniaturowymi, z mechanizmem synth-action, półważonym i młoteczkowym, a także manuały nożne. Urządzenia takie ograniczone są do samej klawiatury chromatycznej lub wyposażone w mniejszą lub większą ilość dodatkowych kontrolerów, w postaci rolki pitchbendera, modulacji, oraz programowalnych pokręteł i suwaków.

Klawiatura MIDI do komputera

Klawiatura MIDI do komputera to niezwykle przydatne narzędzie dla muzyków i producentów muzycznych. Dzięki temu urządzeniu można łatwo kontrolować oprogramowanie muzyczne na komputerze, takie jak sekwencery, syntezatory czy samplery. Klawiatura MIDI przesyła sygnały do komputera, co pozwala na nagrywanie ścieżek audio, edycję dźwięku oraz wykonywanie różnorodnych muzycznych manipulacji. To kompaktowe i ergonomiczne rozwiązanie daje użytkownikom możliwość tworzenia i aranżowania muzyki w sposób intuicyjny i efektywny. Klawiatura MIDI do komputera to niezbędne narzędzie dla każdego, kto chce eksplorować świat tworzenia dźwięku za pomocą komputera.

W kategorii kontrolerów MIDI znajdziecie również rozmaite kontrolery midi usb, między innymi konsole z suwakami oraz pokrętłami, za pomocą których można sterować funkcjami wirtualnego syntezatora czy ustawieniami miksu w programie DAW oraz korzystać we współpracy z padami czy iPadami.

Szerokie zastosowanie klawiatur sterujących

Klawisze MIDI czy też kontrolery można używać w celu powiększenia możliwości twojego obecnego sprzętu, jak i w celu zbudowania syntezatora. Dzięki rodzielaczowi sygnału oraz komputerowi jesteś w stanie kontrolować dwa moduły dźwiękowe.

MIDI

Mimo że od około trzydziestu lat MIDI może powodować wiele zamieszania wśród konsumentów. Najważniejszą rzeczą do zrozumienia w MIDI jest to, że nie jest to dźwięk; jest to format danych, który umożliwia komunikację między instrumentami muzycznymi, wyzwalaczami, modułami dźwiękowymi i komputerami.

Po raz pierwszy wprowadzony w 1983 roku, MIDI umożliwia nagrywanie i edycję tonacji, prędkości, czasu trwania i danych zegara, a także aftertouch, jeśli używane urządzenia wyzwalające i moduły VST / dźwiękowe mają taką możliwość.

Wszelkie kontrolery MIDI dostępne są w szerokiej gamie typów. Rozdzielić można ze względu na konstrukcję jak i ceny. Jest to narzędzie, które bardzo ułatwia tworzenie muzyki na komputerze i w oprogramowaniu typu DAW. Taki sprzęt daje mnóstwo możliwości wykorzystania jak i rozszerzania możliwości Twojego obecnego sprzętu muzycznego.

Wynajem klawiatur sterujących

Platforma Vibe umożliwia pasjonatom sztuki korzystanie ze sprzętu muzycznego bez konieczności jego kupowania. Nasz sklep z klawiaturami sterującymi oferuje instrumenty o naprawdę wysokiej klasie. Daje zarówno możliwość zakupu, jak i wypożyczenia sprzętu. Dzięki prezentowanej propozycji wynajmu możesz korzystać ze sprawdzonych rozwiązań znanych i cenionych marek.

Przygotowana przez Vibe oferta obejmuje dostarczenie klawiatur pod wskazany w formularzu adres. Nasza wypożyczalnia klawiatur sterujących to najlepsze rozwiązanie dla pasjonatów muzyki, którzy zaczynają swoją przygodę z instrumentem. To również przestrzeń dla tych osób, które profesjonalnie zajmują się sztuką.