Aktualności, Porady zakupowe, Sprzęt i producenci

Najlepsze pianina cyfrowe 2024 roku

Wybór pianina skrojonego na miarę Twoich potrzeb wcale nie musi być żmudny i czasochłonny. Jeśli szukasz pianina do prób i ćwiczeń, koncertów i występów lub do nauki w domowym zaciszu, przygotowaliśmy dla Ciebie ranking najlepszych pianin cyfrowych 2024 roku w czterech wariantach cenowych. Sprawdź, jakie okazje czekają na Ciebie!

Pianino cyfrowe to instrument muzyczny, który posiada ogromne rzesze swoich zwolenników. Znacznie bardziej szlachetny niż keyboard, swoim dźwiękiem imituje dźwięk prawdziwego pianina. Choć akustyczne instrumenty mają „duszę” i są znacznie bardziej klasyczne, to nie dla każdego taki instrument jest odpowiedni. Pianino cyfrowe nad akustycznym ma tę przewagę, że można kontrolować głośność jego brzmienia, można grać i ćwiczyć na nich posługując się odsłuchem w słuchawkach, jednocześnie nie przeszkadzając nikomu wokół nas. Chcąc wybrać odpowiednie cyfrowe pianino, warto zadać sobie pytanie, co wyróżnia dobre egzemplarze i modele? Głównie zainteresowanym zależy na świetnej imitacji dźwięku pianina akustycznego, czyli brzmieniu. Wybierając pianino cyfrowe, warto pamiętać, że mają one także inne, dodatkowe funkcje. Wbudowany metronom, możliwość nagrywania swoich wykonań dla wielu może okazać się niezbędna.

Przedział cenowy do 120 zł / mc (przy wynajmie na 12 mc-y)

Mając nawet niewielki budżet, jesteś w stanie zdobyć dobre pianino cyfrowe, które sprawdzi się doskonale na początku Twojej muzycznej przygody. Pianino dla samouka bądź osoby, która nie jest pewna, ile potrwa jej fascynacja grą na pianinie, powinno być wyborem budżetowym, ale jednocześnie solidnym.

Jedną z propozycji, którą należy przeanalizować jest pianino ROLAND GO:PIANO88 (GO PIANO 88). Jest to instrument doskonały do ćwiczeń w domu, do przeprowadzania prób w zespole czy nawet do pierwszych występów. Zależy Ci na tym, aby instrument był lekki i kompaktowy? Wybierz powyższy model. Pełnowymiarowa klawiatura daje komfort gry nawet bardziej zaawansowanego repertuaru i sprawia, że możesz puścić wodze fantazji podczas ćwiczeń i tworzenia improwizacji. Poważana marka pianina zapewnia doskonałe brzmienie, a lekka i kompaktowa forma sprawia, że możesz używać go gdzie tylko zechcesz: w domu, plenerze czy zabrać ze sobą w podróż.

Roland Go Piano 88

Jeśli zależy Ci, aby pianino brzmiało jak najbardziej autentycznie, wybierz ROLAND FP-10. Renomowana seria fortepianowa marki Roland z technologią SuperNATURAL oraz 88 klawiszową klawiaturą PHA-4 Standard sprawdzi się nie tylko amatorom, ale bardziej doświadczonym muzykom. Model ten wyróżnia się wśród pianin cyfrowych z tej półki cenowej fortepianowym brzmieniem. Standardowa możliwość gry ze słuchawkami oraz wbudowany pokładowe głośniki pozwalają na komfort wielu godzin ćwiczeń.

Roland FP-10

Jedną z ciekawszych propozycji pianin cyfrowych do nauki w tym przedziale cenowym jest YAMAHA P-145. Instrument ten posiada funkcję Dual, która dzieli klawiaturę na dwie takie same części, dając początkującym pianistom możliwość naśladowania gry nauczyciela i świadomego ćwiczenia do uzyskania niebywałych efektów.

Yamaha P-145

Przedział cenowy do 150 zł / mc (przy wynajmie na 12 mc-y)

Jeśli posiadasz nieco większy budżet, to możesz pozwolić sobie na rozeznanie wśród bardziej zaawansowanych modeli pianin cyfrowych. YAMAHA P-121 bk to jedno z pianin typu stage piano, które posiada brzmienie słynnego fortepianu koncertowego YAMAHA CFIIIS. To nie lada gratka dla prawdziwych miłośników brzmienia fortepianowego. Taki model zadowoli nie tylko uczniów czy studentów, ale także muzyków estradowych. Nieco krótsza, 73 klawiszowa, klawiatura sprawdzi się tym, którzy nie mają zbyt wiele miejsca na swoje pianino. Doskonałe brzmienie rekompensuje ten niewielki minus.

Yamaha P-121

W tym zakresie cenowym możesz cieszyć się instrumentem nietuzinkowym, który pozwoli Ci na sterowanie funkcjami przy pomocą smartfona.  Yamaha P-125 to pianino cyfrowe, które umożliwia granie wraz z akompaniamentem. Taka gratka ucieszy nie tylko prawdziwych muzycznych freaków, ale także z pewnością okaże się niebywałą atrakcją dla każdego młodego adepta sztuki pianistycznej. W instrumencie zastosowano innowacyjny system głośników oraz najnowocześniejszą technologię akustyczną – prawdziwy unikat w tej półce cenowej!

Yamaha P-125

Przedział cenowy do 220 zł / mc (przy wynajmie na 12 mc-y)

W tym przedziale cenowym znajdziesz pianina cyfrowe, które sprawdzają się każdemu, niezależnie od poziomu umiejętności gry. Przykładowo dla początkującego pianisty świetnym wyborem jest ROLAND RP107z wbudowanym Bluetoothem, który umożliwia ćwiczenie w ciszy. To niewątpliwie jedna z ważniejszych funkcji, dla której wybór między akustycznym a cyfrowym pianinem, pada na to drugie.

Roland RP107

Akompaniament i rytmy to jedna z funkcji, na która użytkownicy pianin cyfrowych kładą nacisk. Przydaje się do gry muzyki rozrywkowej, akompaniamentu do piosenek czy gry w różnych zespołach. Takie funkcje znajdziesz w instrumentach w cenie do 6000 złotych.

Przedział cenowy poniżej 330 zł / mc

Pianina o wartości 6000-8000 złotych w większości mają podobną specyfikację. Wyróżnia je posiadanie półpedału – czyli mechanizm pedału działa podobnie jak w pianinach akustycznych, a nie na zasadzie zero-jedynkowej, wielu utworów demonstracyjnych, w tym z muzyki klasycznej, które można odtwarzać z instrumentu, niezliczone efekty brzmieniowe, metronom – niezawodne narzędzie przy rozczytywaniu i nauce utworów. Wiele modeli, jak posiada także możliwość transpozycji tonacji. Niektóre pianina z tej półki cenowej posiadają także drewnianą klawiaturę i to jest czynnik, na który warto zwrócić uwagę – sprawdź Kawai CA-701.

KAWAI CA-701

Instrumenty w tym przedziale cenowym cieszą nie tylko ucho, ale także oko. Jeżeli oprócz znakomitej jakości brzmienia doceniasz także ekskluzywny dizajn, wybierz YAMAHA YDP-165 BK / czarne z klawiaturą pokrytą syntetycznym hebanem i kością słoniową. W obecnych czasach pianino cyfrowe staje się nie tylko narzędziem do muzykowania, ale także estetycznym meblem, który uzupełni deisgn Twojego wnętrza.

Yamaha YDP-165

Sprawdź naszą ofertę pianin!

Nasze usługi są skierowane zarówno dla osób, które dopiero uczą się gry, jak i dla profesjonalistów. Dzięki nam można spokojnie zapoznać się ze sprzętem oraz dokładnie przetestować go w praktyce w zaciszu własnego domu. W ten sposób nie trzeba ryzykować zakupu kosztownego sprzętu. Sama procedura wypożyczania instrumentu online jest bardzo prosta i nie trwa długo. Do tego w całości można dopełnić ją zdalnie. Sprzęt jest przygotowywany do odbioru w wybranym sklepie muzycznym albo wysłany kurierem na wskazany adres.

Wygoda i elastyczność

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą pianin dostępnych w Vibe! Posiadamy omawiane powyżej modele oraz wiele innych produktów marki Yamaha, Roland, Kawai, Korg i nie tylko. Zaznacz filtr z lewej strony, by szybko odnaleźć idealny sprzęt dla siebie. Jeśli potrzebujesz porady albo masz jakieś pytania – skontaktuj się z nami!

Więcej informacji na temat wyboru oraz wypożyczenia odpowiedniego instrumentu, znajdziesz na naszych stronach z poradami lub w zakładce „Jak to działa”?.

Pianina cyfrowe (613)

Pianina akustyczne (46)

Keyboardy (206)