Prezentacje partnerów

Nauka gry na pianinie – innowacyjna metoda online w Domu Pełnym Muzyki

W niniejszym materiale chcielibyśmy zaprezentować sprawdzoną metodę nauki na odległość w formie lekcji online, oferowaną przez jednego z naszych  partnerów – Dom Pełen Muzyki.

Metoda

Metoda ta, w odróżnieniu od wielu innych, polega na przesyłaniu wiadomości mailowych, wraz z dostępem do filmów instruktażowych zamieszczonych na dysku Google (mój dysk – darmowa aplikacja dedykowana do konta pocztowego).

Uczeń zapoznaje się z treścią materiałów, ogląda filmy instruktażowe i na tej podstawie przystępuje do realizacji wyznaczonych ćwiczeń. Każda lekcja/wiadomość jest dostosowana do poziomu ucznia i jest zazwyczaj kontynuacją wcześniej przerobionego materiału. Treść lekcji, w odróżnieniu od gotowych kursów, jest dedykowana konkretnemu uczniowi i uwzględnia jego indywidualne potrzeby, możliwości i preferencje.

Efekty

Po opanowaniu zleconych ćwiczeń, co zwykle trwa około tygodnia, uczeń nagrywa swoje wykonanie i wysyła jako załącznik do wiadomości zwrotnej. W przypadku dodatkowych pytań, wątpliwości lub trudności w opanowaniu materiału, kontaktujemy się ze sobą wcześniej i rozwiązujemy zaistniały problem. Po otrzymaniu nagrań zleconych ćwiczeń i wykonań, oglądamy je, opiniujemy, a także sporządzamy opis, który stanowi początek kolejnej lekcji/wiadomości.

W ten sposób systematycznie posuwamy się z nauką, przerabiając stopniowo coraz trudniejszy materiał ćwiczeniowy oraz kolejne utwory muzyczne. Metoda ta umożliwia indywidualne dostosowanie tempa nauki do danego ucznia. W odróżnieniu od gotowych kursów, na bieżąco monitorujemy postępy i korzystając z posiadanego doświadczenia zlecamy uczniowi zakres ćwiczeń możliwy do opanowania.

Gwarancja postępów

Można powiedzieć, że w tej metodzie nauczania, to autor, czyli Dom Pełen Muzyki bierze  pełną odpowiedzialność za powodzenie całego procesu edukacyjnego, a uczeń jest tylko wykonawcą cząstkowych zadań. Oczywiście, wymaga to dużego zaangażowania, ale i efekty tej metody są wyraźnie lepsze w porównaniu z samodzielnym przerabianiem przez adepta materiałów z zakupionego, gotowego kursu gry.

Zachęcamy do wypróbowania tej metody nauki na podstawie pierwszej darmowej lekcji.
Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na stronie dotyczącej nauki gry na pianinie, oraz na blogu we wpisie – Nauka Gry na Pianinie

Serdecznie polecamy!

Pianina cyfrowe (620)

Pianina akustyczne (47)

Keyboardy (220)

Powiązane Artykuły