Jak działa Vibe.pl

Wynajem instrumentu vs. leasing

W przypadku braku środków na zakup sprzętu muzycznego można skorzystać z jednego z alternatywnych sposobów finansowania. Popularnym rozwiązaniem jest leasing operacyjny, który daje dostęp do instrumentów bez konieczności ich zakupu (ale z uwzględnieniem takiej możliwości). Warto jednak zwrócić uwagę na to, że korzystanie z usług VIBE działa na bardzo podobnej zasadzie, a w ogólnym rozrachunku bardziej się opłaca. W tym tekście wyjaśniamy, jak mają się do siebie wynajem instrumentu vs. leasing!

Leasing operacyjny vs. wynajem instrumentów – podobieństwa i różnice

Leasing operacyjny to szczególna umowa dzierżawy, będąca sposobem finansowania umożliwiającym dostęp do dóbr bez konieczności ich zakupu. Na koniec przedmiot umowy staje się własnością leasingobiorcy. Patrząc na tę uproszczoną definicję, usługa ta brzmi bardzo podobnie do wynajmu. W tym przypadku również można tymczasowo korzystać z produktu, który zostaje udostępniony przez inny podmiot w ramach miesięcznej opłaty. Przy wypożyczeniu też może być uwzględniona opcja wykupu.

Na czym jednak polega różnica? W teorii leasing operacyjny prowadzi do uzyskania produktu, zaś głównym celem najmu jest tylko tymczasowe użytkowanie. VIBE oferuje jednak wyjątkowo korzystne warunki wykupu, co sprawia, że wypożyczenie sprzętu muzycznego w ogólnym rozrachunku jest wygodniejsze i bardziej opłacalne od leasingu.

Dlaczego wynajem jest lepszy od leasingu?

Przede wszystkim wynajem jest bardziej elastyczny i tańszy od leasingu. Ma wszystkie jego zalety, a przy tym jest bardziej opłacalny. Warto wiedzieć, że:

  • koszty wynajmu w ofercie VIBE są bardzo atrakcyjne w relacji do średnio rynkowych kosztów leasingu. Dla droższych sprzętów różnice są naprawdę spore na korzyść oferty VIBE;
  • wynajem przynosi więcej korzyści kosztowo-podatkowych, ponieważ daje możliwość szybszej amortyzacji kosztowej niż leasing, który ma swoje ograniczenia (minimalny okres trwania wynosi 24 miesiące);
  • wynajem jest bardziej elastyczny – klient korzystający z usługi nie musi już na początku umowy zobowiązywać się do wykupu sprzętu, bowiem może to zrobić w dowolnym momencie trwania wynajmu (wystarczy wpłacić ustaloną kwotę, obliczoną dla każdego kolejnego miesiąca. Z czasem cena spada do symbolicznej złotówki);
  • klient może w każdej chwili wymienić lub oddać sprzęt (przy czym po upływie minimalnego okresu najmu nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami), co jest zwykle kłopotliwe w przypadku leasingu
  • proces wynajmu jest zdecydowanie łatwiejszy i wiąże się z mniejszą ilością formalności niż ma to miejsce w przypadku zawierania umowy leasingowej; w przypadku leasingu zwykle konieczna jest dłuższa umowa – sprzęt można wypożyczyć nawet tylko na miesiąc.

Jak przebiega wynajem sprzętu muzycznego?

Wynajem sprzętu muzycznego w VIBE jest wyjątkowo prosty. Wystarczy wybrać produkt, ustawić minimalny okres najmu oraz kliknąć przycisk „wynajmij”. Następnie trzeba wypełnić krótki formularz, podając dane niezbędne do przygotowania umowy. Po uiszczeniu pierwszej wpłaty, zgodnie z wybraną opcją, instrument zostanie wysłany kurierem pod wskazany adres albo przygotowany do odbioru w partnerskim sklepie muzycznym.

Po upływie minimalnego okresu najmu można kontynuować wypożyczenie albo oddać/wymienić sprzęt. W dowolnej chwili klient ma prawo wykupić instrument, wpłacając ustaloną kwotę, wyliczoną dla każdego kolejnego miesiąca najmu. Po czasie cena spada do złotówki. Nawet wtedy nie jest jednak zobowiązany do zakupu.

Przy wynajmie dodatkowo można dobrać korzystne usługi, jak np. kurs nauki gry, ubezpieczenie WARTA czy pakiet serwisowy.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą gitarinstrumentów klawiszowychinstrumentów dętych, a także sprzętu nagłośnieniowego, studyjnego czy oświetleniowego.

POZOSTAŁE (1)

KLAWISZOWE (1379)

GITARY (3282)