Porady zakupowe

Wypożyczalnia pianin online – jak to działa?

Wypożyczalnia pianin online - jak to działa?

Szukasz pianina? Niezależnie od tego, czy dopiero uczysz się grać, czy jesteś już doświadczonym muzykiem, rozważ wyjątkowe rozwiązanie – wypożyczalnia pianin online z opcją wykupu. Jak to działa?

Spis treści

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem pianina online?

Wynajem instrumentów online z opcją wykupu doskonale sprawdza się w wielu różnych sytuacjach. Jest to dobra opcja niezależnie od tego, czy chcesz tylko wypożyczyć sprzęt na jakiś czas, czy planujesz jego zakup. W obu wariantach usługa ta pozwala Ci osiągnąć maksimum korzyści.

W ramach wynajmu płacisz miesięczne raty, które stanowią ułamek całkowitej ceny instrumentu. Jeśli więc potrzebujesz sprzętu tylko na jakiś czas, nie musisz go kupować a potem martwić się tym, jak go spieniężyć.

Wypożyczalnia pianin online jest też idealnym wyjściem w sytuacji, w której ma się dylemat, czy konkretny model na pewno będzie dobrym wyborem. Jeśli tak, to decyzję o wykupie możesz podjąć w dowolnym momencie. Większa część każdej uregulowanej raty jest zaliczana na poczet ceny wykupu. Dzięki temu koszty całej transakcji są niższe niż gdybyś wziął kredyt konsumencki lub leasingował sprzęt. Rozwiązanie to jest więc też świetne w sytuacji, w której po prostu nie stać Cię na zakup instrumentu od ręki.

Inwestycja w drogi sprzęt bez wcześniejszego zastanowienia rzadko kiedy się opłaca. Nie musisz ryzykować, że nie będziesz zadowolony z zakupu i stracisz sporo pieniędzy. Sprawdź naszą szeroką ofertę instrumentów muzycznych do wynajęcia online oraz wybierz model, który chcesz przetestować. Obserwuj, testuj i ciesz się grą – masz tyle czasu na decyzję, ile tylko potrzebujesz!

Jak działa wypożyczalnia online?

Wypożyczalnia pianin online daje możliwość wyboru dowolnego modelu sprzętu z aktualnej oferty sklepów muzycznych w Polsce, z dostawą na wskazany adres. Da się wynająć go na tak długo, jak będzie to potrzebne. Przy tym nie trzeba zaciągać żadnego kredytu – wystarczy prosta umowa, w której podaje się tylko kilka podstawowych danych.

Po upływie minimalnego okresu najmu możesz w każdej chwili wymienić lub po prostu zwrócić używany instrument muzyczny. W dowolnym momencie masz też prawo jego wykupu. Jeśli po upływie wybranego minimalnego okresu najmu nadal kontynuujesz wynajem w pewnym momencie jego wartość zostanie spłacona w całości, a Ty stajesz się jego właścicielem (właścicielką). Rata najmu wynikająca z subskrypcji jest tym niższa, im dłuższy jest minimalny okres wynajmu wybrany przez Klienta przy zawieraniu umowy.

Jakie są zalety wynajmu pianina online?

Wypożyczając pianino korzystając z wypożyczalnie online zyskuje się możliwość:

 • korzystania z dobrego gatunkowo sprzętu w przystępnej cenie;
 • zwrotu po upływie minimalnego okresu najmu wybranego w ofercie;
 • gruntownego przetestowania instrumentu w swoich warunkach domowych lub studyjnych;
 • wykupu sprzętu w każdej chwili;
 • korzystania z najmu, aż do momentu całkowitej spłaty wartości i przejęcia go na własność.

Usługa tego typu ogranicza do minimum ewentualne straty finansowe związane z nieudaną próbą nauki gry na danym instrumencie muzycznym. Pomaga także znaleźć idealny model oraz pozwala w pełni świadomie podjąć decyzję o zakupie. Jeśli chcesz wybrać naprawdę dobry sprzęt, znacznie ma nie tylko czas jego testowania, ale też warunki i wiele innych indywidualnych czynników.

W wypożyczalni instrumentów online znajdziesz nie tylko pianina. Proponowana przez nas oferta stanowi bezpośrednie odzwierciedlenie asortymentu naszych sklepów partnerskich.

Vibe prowadzi profesjonalny wynajem instrumentów online, takich jak m.in.:

Kto może wynająć instrument muzyczny online?

Nasza wypożyczalnia pianin online obsługuje zarówno osoby fizyczne, jak i firmy, a także instytucje, szkoły, fundacje, stowarzyszenia, związki itp. Dla nas nie ma znaczenia status prawny – warunkiem jest aktualna rejestracja pobytu lub działalności w Polsce.

Na wynajem instrumentów online najczęściej decydują się osoby:

 • początkujące, które chcą zacząć swoją muzyczną przygodę, ale nie mają pewności, jak długo potrwa (opcja jest szczególnie często wykorzystywana przez rodziców małych dzieci i nastolatków);
 • poszukujące sprzętu dobrej klasy, którym zależy na możliwości elastycznego sfinansowania zakupu;
 • planujące zakup kolejnego sprzętu, ale chcące go przetestować w swoich warunkach, w nieograniczonym czasie;
 • poszukujące sprzętu na określony czas, dla siebie lub dla swoich uczniów czy współpracowników.

W każdej sytuacji nasza obsługa stara się jak najlepiej służyć pomocą. W razie potrzeby wyczerpująco odpowiadamy na pytania, a także podpowiadamy, który instrument muzyczny ma szansę najlepiej się sprawdzić. Jako specjaliści z wieloletnim doświadczeniem chętnie dzielimy się naszą wiedzą i spostrzeżeniami.

Jak przebiega proces najmu pianina?

Proces najmu nie jest skomplikowany. Wystarczy wybrać przycisk „Wynajmij” na karcie danego produktu, a następnie wypełnić krótki formularz. Po zawarciu umowy online sprzęt można odebrać we wskazanym sklepie muzycznym lub zamówić dostawę kurierem. Wszystkie formalności są jasno sformułowane i zrozumiałe.

Osoby fizyczne (konsumenci) podczas zawierania umowy muszą podać tylko:

 • numer NIP (jeśli się go nie posiada: PESEL),
 • serię i numer dowodu osobistego,
 • PESEL (także jeśli podało się już NIP),
 • NIP pracodawcy,
 • zaświadczenie o zatrudnieniu lub potwierdzenie wpłaty wynagrodzenia,
 • dane karty płatniczej (by uruchomić umowę i umożliwić cykliczne pobieranie rat).

Przedsiębiorcy albo reprezentanci Firmy lub Instytucji muszą zaś podać:

 • numer NIP (lub PESEL),
 • seria i numer dowodu osobistego,
 • PESEL,
 • NIP Firmy lub Instytucji,
 • dane karty płatniczej.

Po wpisaniu danych należy zatwierdzić zgodę na przetwarzanie danych i wysyłać wniosek o wynajem instrumentu muzycznego. W dni robocze zostanie rozpatrzony tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. W dni wolne od pracy okres oczekiwania może być nieco dłuższy, ale zwykle odpowiedź jest wysłana już w następny dzień roboczy. Staramy się działać 24h na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Zdarza się jednak, że musimy potwierdzić dostępność wybranego instrumentu, kontaktując się z danym sklepem partnerskim.

Po akceptacji wniosku na Twój adres mailowy wysłane zostaje potwierdzenie wraz z linkiem do zawarcia umowy. Zatwierdzenie warunków skutkuje przekierowaniem na bezpieczną stronę płatności online, na której można sfinalizować transakcję. Wtedy pobrana zostaje pierwsza rata wraz z kaucją zwrotną, określoną w umowie. Po otrzymaniu potwierdzenia zawarcia umowy możesz osobiście odebrać sprzęt z wybranego sklepu lub zaczekać na kuriera.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą pianin cyfrowych!

Sprawdź jak działa nowoczesna wypożyczalnia instrumentów muzycznych online:

Pianina cyfrowe (613)

Pianina akustyczne (46)

Keyboardy (206)

Powiązane Artykuły