Porady zakupowe, Sprzęt i producenci

Gitary Fender Squier

Fender Squier

Fender jest jedną z najlepszych marek gitar na świecie. Wysoka jakość wykonania wiąże się niestety z wysokimi cenami, dlatego wielu muzyków nie może sobie pozwolić na takie instrumenty. Na szczęście firma posiada specjalną submarkę, która oferuje tańsze modele alternatywne, wzorowane na najpopularniejszych produktach z katalogu. Opisujemy gitary Fender Squier!

Gitary Fender Squier – wysoka jakość w dobrej cenie

Gitary i basy Squier („by Fender”) należą do najpopularniejszych instrumentów sprzedawanych online oraz w sklepach z gitarami na całym świecie.

Dzieje się tak ponieważ – po pierwsze – są to relatywnie niedrogie instrumenty, dostępne dla początkujących gitarzystów. Po drugie Squier należy do firmy Fender, czyli prawdopodobnie najbardziej uznanej firmy gitarowej na świecie. Dlatego też kupując Squiera, kupuje się więcej niż przeciętną gitarę dla początkujących.

Czy Squier to Fender?

Fender produkuje pod firmą Squier niedrogie wersje swoich legendarnych modeli Stratocaster, Telecaster, Jaguar, Jazzmaster, Jazz Bass i Precision Bass. Te gitary elektryczne i basowe w wydaniu Squier mogą kosztować mniej, ale w każdym calu są nadal Fenderami.

Fender Musical Instruments Corporation została założona w Fullerton w Kalifornii przez Clarence’a Leonidasa „Leo” Fendera w 1946 roku. Jej siedziba znajduje się w Los Angeles w Kalifornii. Kultowe instrumenty Fender®, takie jak gitary Telecaster® i Stratocaster®, są znane na całym świecie jako instrumenty, które zapoczątkowały rockową rewolucję i nadal są wysoko cenione przez współczesnych muzyków i kolekcjonerów.

Historia Squier

Firma Squier została założona pod koniec XIX wieku i pierwotnie zajmowała się produkcją strun do gitar, skrzypiec i banjo. W latach 60. XX wieku została wykupiona przez Fender Musical Instrument Corporation, ale przez jakiś czas pozostawała nieaktywna. Dopiero w latach 80. wznowiono jej działalność – od tego czasu stała się przedsiębiorstwem produkującym tańsze wersje modeli gitar elektrycznych i Fendera, takie jak m.in. Stratocaster, Telecaster, Precision Bass, Jazz Bass czy Jaguar Bass.

Muzycy grający na gitarach Fender Squier

Do największych orędowników gitar Fender Squier należą z pewnością takie ikony światowej muzyki, jak: Jimi Hendrix, Mark Knopfler (Dire Straits), Eric Clapton, Keith Richards (The Rolling Stones), Jimmy Page (Led Zeppelin), Jeff Beck, Ritchie Blackmore (Deep Purple), David Gilmour (Pink Floyd), George Harrison (The Beatles), Stevie Ray Vaughan, Dick Dale, John Frusciante (Red Hot Chili Peppers), Eddie Van Halen, Ronnie Wood (The Rolling Stones), Prince, Bruce Springsteen, Andy Summers (The Police), Joe Strummer (The Clash), Muddy Waters, Billy Gibbons (ZZ Top), Roy Buchanan, Chrissie Hynde (The Pretenders), Tom Morello (Rage Against The Machine), Ed King (Lynyrd Skynyrd) i wielu innych.

Jak wypożyczyć gitary Fender Squier?

Gitary Fender Squier są co prawda tańsze od klasycznych Fenderów, ale dla wielu osób nadal mogą być dość drogie. Przed zakupem wzbraniają się w szczególności poczatkujący gitarzyści, który nie mają pewności, czy dany model na pewno przypadnie im do gustu albo czy w ogóle będą kontynuować naukę gry na tym instrumencie. Tak duży wydatek to trochę ryzykowny eksperyment. Czy oznacza to, że trzeba zrezygnować z rozwijania pasji? Oczywiście, że nie! Na szczęście istnieje wygodna, opłacalna alternatywa – wynajem online.

Vibe jest ogólnopolską, internetową wypożyczalnią sprzętu z dużym katalogiem instrumentów muzycznych. W naszej ofercie dostępny jest duży wybór gitar Fender Squier. Po wybraniu idealnego modelu wystarczy wypełnić krótki formularz, by zdalnie dopełnić formalności. Następnie sprzęt zostanie wysłany pod wskazany adres albo przygotowany do odbioru w partnerskim sklepie muzycznym.

W ramach niewysokiego miesięcznego abonamentu możesz do woli grać na wybranej gitarze. Im dłuższy minimalny czas najmu, tym niższa opłata. Jego upływie w każdej chwili masz prawo oddać, wymienić albo wykupić sprzęt na własność. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą gitar, wśród których znajdziesz wiele modeli Fender Squier!

Obecnie marki FMIC obejmują między innymi Fender®, Squier®, Gretsch®, Jackson®, Charvel® i EVH®.

Gitary basowe


Wyświetl wszystkie gitary basowe Fender Squier

Gitary elektryczne


Wyświetl wszystkie gitary elektryczne Fender Squier


Wyświetl wszystkie produkty Fender Squier

Zobacz filmy o producencie oraz instrumentach marki Fender Squier​

Powiązane Artykuły