Porady zakupowe, Sprzęt i producenci

Pianino Korg

Pianino KORG

Na rynku instrumentów elektronicznych od lat niepodzielnie rządzą japońskie marki. Nic w tym dziwnego – to właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni wynaleziono oraz rozwinięto wiele powszechnie wykorzystywanych rozwiązań. Zastanawiasz się nad zakupem takiego markowego instrumentu klawiszowego? Świetnym wyborem będzie pianino Korg. Omawiamy, dlaczego warto zdecydować się na sprzęt muzyczny od tego producenta!

Historia marki Korg

Firma została założona 28 sierpnia 1963 roku przez Tsutomu Katoh i Tadashiego Osanai. Pierwotnie nazywała się Keio Electronic Laboratories, ponieważ początkowo biuro mieściło się w pobliżu linii kolejowej „Keio” w Tokio. Pierwszym produktem wprowadzonym na rynek w 1963 roku była elektromechaniczna maszyna perkusyjna Donca-Matic DA-20.

Produkcję instrumentów klawiszowych rozpoczęto w 1976 roku, gdy założono markę Korg – jej nazwa wywodzi się z połączenia japońskiej nazwy „Keio” oraz angielskiego słowa „organ” (organy). Pierwszym instrumentem były bowiem organy cyfrowe.

W 1973 roku marka zaprezentowała pierwszy syntezator, czyi monofoniczny model Mini-Korg 700. W latach 70. i 80. zaczęła zdobywać szeroką rozpoznawalność, aż osiągnęła sukces rynkowy.

Korg już od samego początku intensywnie rywalizował z konkurencyjnymi firmami, takimi jak Yamaha, Roland czy Casio. Przecierał szlaki, a także wyznaczał nowe ścieżki rozwoju instrumentów elektronicznych, zawsze stawiając na innowacje i najwyższą jakość wykonania. Dzięki temu marka jest ceniona na całym świecie, a jej produkty są powszechnie wykorzystywane nie tylko przez hobbystów, ale też profesjonalistów i sławnych muzyków.

Aktualna oferta instrumentów firmy KORG

Korg słynie z instrumentów cyfrowych, dlatego w jego ofercie można znaleźć rozmaite sprzęty elektroniczne. Marka zaczynała od perkusji, ale wkrótce skupiła się na instrumentach klawiszowych oraz profesjonalnych akcesoriach. Aktualnie w jej ofercie można znaleźć:

 • pianina cyfrowe,
 • organy cyfrowe,
 • keyboardy,
 • syntezatory,
 • instrumenty perkusyjne,
 • efekty gitarowe,
 • groove boxy,
 • tunery/metronomy,
 • miksery audio,
 • urządzenia do nagrywania dźwięku,
 • kontrolery MIDI,
 • specjalistyczne oprogramowania.

Dodatkowo marka Korg oferuje szereg muzycznych akcesoriów oraz gadżetów, w tym np. zsynchronizowany player do tańca (w formie słuchawki zakładanej na jedno ucho) czy zabawkowe mini pianino cyfrowe dla dzieci.

Najpopularniejsze serie pianin cyfrowych Korg

Bez wątpienia najbardziej rozpoznawalnymi produktami tej marki są pianina cyfrowe. Na przestrzeni lat producent stworzył kilka serii, dostosowanych do potrzeb różnych użytkowników – amatorów, a także zawodowych muzyków. Poniżej krótko opisujemy najsłynniejsze linie pianin Korg.

CONCERT Series Digital Pianos

Pianino cyfrowe KORG C1 Air

Pianino cyfrowe KORG C1 Air

Najlepsze, najpopularniejsze modele marki zaliczane są do linii CONCERT, która obejmuje serie oznaczane literami A, B, C, D i G. Dziesięciolecia rozwoju technologii cyfrowego dźwięku pozwoliły stworzyć instrumenty, które potrafią w możliwie najbardziej zbliżony sposób oddawać brzmienie oraz feeling analogowego pianina. Doskonale sprawdzają się nie tylko w warunkach domowych, ale też na profesjonalnych występach. Przy tym wybrane modele mają wyjątkowo przystępną cenę.

Digital Pianos

Pianino Cyfrowe KORG LP-380

Pianino Cyfrowe KORG LP-380

Do najbardziej klasycznych serii można zaliczyć modele wymienione w podstawowej kategorii Digital Pianos, z oznaczeniami LP i SP. Brzmią oraz zachowują się bardzo realistycznie, dlatego są doskonałe do nauki, ale też rozwijania swoich umiejętności czy tworzenia muzyki. W ofercie dostępne są modele stacjonarne wmontowane w podstawę, a także przenośne klawiatury.

Digital Ensemble Pianos

Pianino cyfrowe KORG XE20

Pianino cyfrowe KORG XE20

W tej kategorii znaleźć można pianina cyfrowe ze stabilnym statywem i jednostką z przymocowanymi na stałe pedałami. Instrumenty produkcyjnie wmontowane w stojak umożliwiają wygodną, wyrafinowaną grę. Najlepiej sprawdzają się oczywiście w warunkach domowych, gdy ma się pewność, że sprzęt raczej nie będzie transportowany. Pianina z tej serii oferują dostęp do pełnej gamy stylów automatycznego akompaniamentu. Podkład pojawia się w postaci pełnego zespołu, który w pełni kontrolujesz. Podczas gry akordami  pianino „śledzi”  zmiany w dowolnym wybranym stylu i dostosowuje akompaniament. Zmiana dostępnych podkładów odbywa się jednym dotknięciem. 

Zaczynasz naukę gry i zastanawiasz się, jaki sprzęt najlepiej się sprawdzi w Twoim przypadku? Przydatne wskazówki odnośnie do tego, jak wybrać odpowiedni model, znajdziesz w naszym artykule: „Pianino dla początkującego”.

Stacje robocze i keyboardy

Keyboard KORG Pa1000

Keyboard KORG Pa1000

Stacja robocza KORG Nautilus 61

Stacja robocza KORG Nautilus 61

Na osobną uwagę na pewno zasługują także stacje robocze i keyboardy Korg, które również są zaliczane do jednych z najlepszych na rynku. Oferują szeroki wybór realistycznie brzmiących dźwięków, a przy tym są wyjątkowo intuicyjne w obsłudze. Są powszechnie wykorzystywane w branży muzycznej, ponieważ dzięki swojej niezwykłej funkcjonalności pozwalają tworzyć muzykę w pełni zgodną z intencją artysty.

Ostatnim hitem jest stacja robocza NAUTILUS, która była jednym z najbardziej wyczekiwanych instrumentóww branży. Stanowi nowocześniejszego następcę słynnego modelu KRONOS, który nadal jest z powodzeniem używany w studiach muzycznych na całym świecie.

Zastanawiasz się, jaki keyboard najlepiej sprawdzi się przy pierwszych eksperymentach z tym sprzętem? Przydatną podpowiedzią będzie z pewnością nasz artykuł: „Keyboard dla początkujących”.

Dlaczego warto wybrać sprzęt muzyczny Korg?

Sprzęt muzyczny Korg to prawdziwie profesjonalne, świetnie wykonane instrumenty, wyróżniające się najlepszym dźwiękiem. Nie bez powodu marka ta jest jedną z wiodących na rynku, a jej logo jest synonimem wysokiej klasy.

Pianina cyfrowe Korg nie tylko pięknie brzmią oraz są przyjemne w użytkowaniu, ale wykazują także długą żywotność, ponieważ świetnie znoszą intensywne użytkowanie oraz są odporne na rozmaite szkodliwe czynniki zewnętrzne. Dzięki temu pozwalają w komfortowy sposób wykonywać oraz tworzyć muzykę, która najlepiej odzwierciedla zamysł jej autora.

Dużą zaletą produktów Korg jest też to, że estetycznie się prezentują. Nawet najprostsze, najtańsze modele są wyjątkowo gustowne, a każdy element jest wykonany z największą dbałością o szczegóły. Pianina na stojakach są eleganckie, ale dość uniwersalne i neutralne, dlatego bez problemu można dopasować je do wystroju – będą bardzo dobrze prezentować się np. w salonie czy gabinecie.

Do tego instrumenty Korg są dostępne w wielu przedziałach cenowych, dlatego coś dla siebie znajdą zarówno osoby początkujące o ograniczonym budżecie, jak i profesjonaliści bez ustalonego limitu. Na dobry, markowy sprzęt nie trzeba wydawać fortuny. Nie da się jednak ukryć, że za jakość trzeba zapłacić.

Wynajem instrumentów online z opcją wykupu – dlaczego warto wypożyczyć pianino Korg?

Dobre, podstawowe pianino cyfrowe Korg kosztuje zazwyczaj ok. 2000 zł. Nie każdy dysponuje jednak takim budżetem. Taki wydatek jest poza tym szczególnie ryzykowny w przypadku osób, które dopiero zaczynają uczyć się grać na instrumencie klawiszowym. W każdej chwili z jakiegoś powodu mogą zrezygnować z tego zajęcia lub dany model może się nie spodobać, a wtedy drogi sprzęt będzie po prostu kurzył się w kącie. Można go oczywiście sprzedać, ale używane instrumenty elektroniczne szybko tracą na wartości, dlatego odzyska się jedynie część wydanych pieniędzy.

Trudno jest wybrać idealne pianino cyfrowe, ponieważ by faktycznie je ocenić trzeba je naprawdę dobrze przetestować. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest wynajem instrumentów online z opcją wykupu. W ramach takiej usługi można wypożyczyć wybrany model na określony czas, by bez ograniczeń go testować i użytkować. Dostęp do sprzętu uzyskuje się po podpisaniu umowy, która zobowiązuje do opłacania przystępnego, niewysokiego abonamentu.

Po zakończeniu minimalnego okresu najmu można ze spokojem podjąć decyzję co do wypożyczonego pianina. Jeśli się spodobało, wystarczy przedłużyć umowę. Można wynajmować je tak długo, aż całkowicie się je spłaci i nabędzie za symboliczną kwotę. Dostępna jest też opcja wykupu ze skutkiem natychmiastowym, za ustaloną w umowie cenę. Kiedy zaś dany model się nie spodobał albo nie chce się z jakiegoś względu dłużej z niego korzystać, można po prostu go wymienić lub oddać.

Pianino Korg na pewno spełni oczekiwania każdego, komu zależy na pięknym brzmieniu, świetnej grywalności oraz wysokiej jakości wykonania sprzętu. Marka ta jest doceniana na całym świecie, ponieważ dynamicznie rozwija się już ponad pół wieku. Sprawdź naszą szeroką ofertę, by wybrać dla siebie idealny sprzęt od tego słynnego japońskiego producenta. Tanio i wygodnie wypożycz profesjonalne pianino cyfrowe!

Jak przebiega proces wynajmu pianina online?

Chciałbyś wynająć pianino Korg? Nic prostszego! Całą procedurę można dopełnić online, za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Wybierz przycisk „Wynajmij” na karcie produktu, a zostaniesz przekierowany do krótkiego, prostego formularza. Wypełnij dokładnie wszystkie pola, byśmy mogli przygotować i zawrzeć umowę. Warunki oraz inne dokumenty są wyjątkowo proste – zadbaliśmy o to, by ograniczyć formalności do minimum. Po wszystkim instrument zostanie przygotowany do odebrania w wybranym sklepie muzycznym. Jesteśmy też w stanie nadać go kurierem na wskazany adres, dlatego możesz wypożyczyć instrument bez wychodzenia z domu.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą pianin cyfrowych oraz innych instrumentów klawiszowych marki Korg!

DĘTE (667)

DJ

Elektronika muzyczna

Powiązane Artykuły