Aktualności, Nauka gry

Subskrypcja instrumentów – benefit pracowniczy dla całej rodziny

Zostało udowodnione naukowo, że regularny kontakt z muzyką ma zbawienny wpływ na samopoczucie. Świetne efekty daje w szczególności gra na instrumentach. Z tego względu możliwość wynajmu sprzętu muzycznego to oryginalny pomysł na benefit pracowniczy. Co jednak w sytuacji, gdy pracownik raczej nie mógłby z niego skorzystać? Wtedy może przekazać abonament komuś z rodziny, np. dziecku. Wyjaśniamy, dlaczego nawet w takim przypadku subskrypcja instrumentów to przydatne wsparcie pozafinansowe!

Wynajem instrumentów w abonamencie – benefit pracowniczy, z którego korzysta cała rodzina

Pracodawcy mogą wspierać swoich podwładnych całkowicie lub częściowo finansując ich zainteresowania czy inne aktywności, którymi zajmują się w wolnym czasie. Powszechne są m.in. karnety na siłownię czy karty programów typu Multisport, ale też bilety do kina / na wydarzenia kulturalne albo szkolenia.

Ciekawą formą docenienia pracownika jest bezpośrednie wspieranie jego pasji, np. muzycznej.  Markowe instrumenty dobrej jakości to zwykle dość kosztowny sprzęt. Jeśli do tego doda się jeszcze wszystkie akcesoria (np. futerały, podstawki, sprzęt nagłośnieniowy) oraz materiały do nauki (m.in. podręczniki, nuty, kursy, aplikacje), wydatki potrafią być naprawdę duże. Możliwość wynajmu sprzętu muzycznego w abonamencie to doskonała opcja dla każdej osoby, która chce rozwijać swoje umiejętności, odświeżyć dawne hobby albo spróbować czegoś nowego.

Oferta dla rodziny

Co jednak w sytuacji, gdy pracownik raczej nie ma słuchu muzycznego albo po prostu gra na instrumencie zupełnie nie należy do jego zainteresowań? Wtedy benefit może z powodzeniem być wykorzystany przez kogoś z rodziny, np. żonę/męża czy dziecko.

Córka / syn chce uczyć się grać np. na gitarze albo pianinie? Korzystając z subskrypcji nie trzeba płacić za zakup sprzętu, co znacznie odciąża domowy budżet. Za zaoszczędzone pieniądze pracownik może zrobić coś dla siebie. Do tego nie musi zajmować się szukaniem całego osprzętu i kursu – wszystko to można zdobyć w wypożyczalni, w ramach najmu.

Bliscy, którzy mogą spełniać swoje marzenia i realizować pasje są bardziej szczęśliwi. Dobra atmosfera w domu ma ogromny wpływ na samopoczucie pracownika. Jeśli będzie przebywał z ukochanymi osobami, która są radosne i w dobrym humorze, sam na tym skorzysta. Będzie miał więcej energii i motywacji do działania, a także będzie bardziej m.in. kreatywny, spokojny, opanowany czy otwarty na nowe możliwości.

Muzykowanie to doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu. Pracownik może wspierać bliską osobę podczas nauki oraz obserwować jej postępy. Domowe koncerty to wspaniała okazja to zbliżenia się do siebie i wzmacniania więzi.

Dobroczynny wpływ muzyki na zdrowie

Słuchanie muzyki uspokaja, rozładowuje stres i po prostu sprawia przyjemność. Oczywiście w przypadku amatorów początki bywają trudne, bo pierwsze eksperymenty są mało przyjazne dla osób w otoczeniu. W wielu przypadkach można jednak podłączyć do sprzętu słuchawki. Dobrym rozwiązaniem jest też ustalenie godzin, w których początkujący muzyk może ćwiczyć bez przeszkadzania innym. Ostatecznie można po prostu wyciszyć jedno pomieszczenie, zakładając na ścianach specjalne pianki wygłuszające. Z czasem ćwiczenia będą jednak coraz milsze dla ucha bliskich.

Jakie korzyści daje benefit pracowniczy w formie subskrypcji instrumentów muzycznych?

Subskrypcja instrumentów muzycznych jako benefit to wiele korzyści zarówno dla pracowników, jak i pracodawcy. Do największych zalet takiego rozwiązania można zaliczyć:

Proste formalności i niskie koszty

Organizacja takiej możliwości wcale nie jest skomplikowana ani droga. W praktyce wszystkim zajmuje się wypożyczalnia. Wystarczy tylko ustalić liczbę abonamentów oraz wysokość dofinansowania (np. w jakiej cenie pracownicy mogą za darmo wynająć sprzęt i od jakiego progu muszą dopłacić resztę);

Zwiększenie satysfakcji pracowników

Niezależnie od tego, czy podwładni będą wynajmować sprzęt w ramach abonamentu, czy przekażą tę możliwość komuś bliskiemu, przynosi to im wiele korzyści oraz poprawia ich nastrój;

Wsparcie wydajności pracowników

Osoby wypoczęte, spokojne i w dobrym nastroju osiągają lepsze wyniki w pracy. Chętniej wykonują powierzone im zadania, a przy tym są bardziej pomysłowe i skłonne do eksperymentów. Dzięki nim firma szybciej realizuje wyznaczone cele biznesowe i dynamicznie się rozwija;

Wzmocnienie lojalności

Zadowoleni pracownicy dłużej pozostają zatrudnieni w firmie, dlatego benefity tego typu zapobiegają rotacji personelu (co pozwala zatrzymać najlepszych specjalistów w zespole i zaoszczędzić na procesie rekrutacji);

Sposób na wyróżnienie się spośród konkurencji

oryginalny benefit pracowniczy przyciągnie uwagę kandydatów, skutecznie zachęcając ich do wysłania CV. W niektórych branżach trudno jest znaleźć osoby, które spełniają wszystkie wymogi, przez co trzeba walczyć o najlepszych specjalistów. Nietypowa oferta zwraca uwagę, a także zapada w pamięć;

Pozytywny wpływ na wizerunek firmy

nietypowe, dodatkowe korzyści dla pracowników, które mogą być przydatne także ich bliskim, zawsze są dobrze postrzegane. Do tego subskrypcja instrumentów to ekologiczna usługa w duchu less waste. Wynajem zmniejsza ilość odpadów oraz ogranicza produkcję, redukując m.in. emisję dwutlenku węgla, a także zużycie energii elektrycznej, wody oraz wielu cennych surowców (np. drewna). Firma jest dzięki temu postrzegana jako bardziej odpowiedzialna i przyjazna naturze.

Wynajem sprzętu muzycznego w ramach benefitu – jak to działa?

Skoro wiadomo już, dlaczego warto zdecydować się na wynajem sprzętu muzycznego w ramach benefitu pracowniczego, należy jeszcze wspomnieć o tym, jak w ogóle można to zorganizować. Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne. Najłatwiej jest nawiązać współpracę z wypożyczalnią sprzętu online, która przejmie większość obowiązków i formalności.

Vibe.pl jest ogólnopolskim serwisem internetowym oferującym usługę najmu różnorodnych sprzętów, w tym również muzycznych. Katalog obejmuje rozmaite instrumenty muzyczne, a także osprzęt nagłośnieniowy i studyjny. Udostępniamy jedynie najlepsze jakościowo, markowe produkty, w różnych przedziałach cenowych. Z naszej oferty może skorzystać zarówno amator, jak i doświadczony muzyk czy nawet profesjonalista.

W ramach abonamentu użytkownicy zyskują możliwość wypożyczenia instrumentu lub sprzętu, ale też dodatkowych akcesoriów. Ponieważ współpracujemy z wieloma szkołami oraz nauczycielami gry, dajemy również dostęp do profesjonalnych kursów. Dzięki temu w ramach jednej usługi da się uzyskać wszystko, co potrzebne do rozwijania / zdobywania nowych umiejętności.

Zachęcamy przedsiębiorców z różnych branż do współpracy. Jeszcze przed jej rozpoczęciem omówimy wszystkie szczegóły i drobiazgowo wyjaśnimy, jak będzie wyglądać w praktyce. Ustalimy również warunki, ponieważ jesteśmy elastyczni i otwarci na różne propozycje. Możemy np. co miesiąc oferować określoną liczbę subskrypcji albo indywidualnie obsługiwać każdego z pracowników biorących udział w programie.

Kiedy minie już minimalny okres najmu (ustalony w umowie), sprzęt może zostać oddany albo wymieniony na inny. Jeśli jednak pracownik nie wyrazi takiej potrzeby, ma prawo przedłużyć najem. Może również wykupić instrument na własność – w ratach lub w ramach jednej wpłaty.

Formalności dopełniamy zdalnie. Nasza umowa jest przejrzysta i nieskomplikowana, ponieważ zależy nam na tym, by wszystko było jasne i oczywiste. Do tego zapewniamy intuicyjny proces obsługi zamówień, możliwość przesyłania faktur do naszego systemu, a także wyjątkowo łatwy proces zwrotu. Wypożyczone produkty zostają przygotowane do odbioru w wybranym punkcie albo wysłane kurierem pod wskazany adres (np. do siedziby firmy albo do domów pracowników).

Przez cały czas gwarantujemy kompleksowe wsparcie naszych doświadczonych konsultantów. Chętnie odpowiadamy na pytania, a także doradzamy co wybrać. Jesteśmy zaufanym, niezawodnym partnerem biznesowym.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą m.in. gitar, instrumentów klawiszowych, instrumentów dętych, instrumentów smyczkowych, a także sprzętu nagłośnieniowego i do studia nagraniowego.

Pianina cyfrowe (350)

Keyboardy (156)

Gitary elektro-akustyczne (488)

Powiązane Artykuły