Aktualności

Coś dla ducha, ciała i… ucha – subskrypcja instrumentów muzycznych jako benefit pracowniczy

Pakiety medyczne i karnety na siłownię w wielu branżach są już postrzegane jako standard. Zastanawiasz się, co ciekawego mógłbyś zaoferować swoim pracownikom, by docenić ich wysiłek i wspomóc ich rozwój? Kontakt z muzyką pod wieloma względami ma korzystny wpływ na umysł oraz ciało. Wyjaśniamy, dlaczego subskrypcja instrumentów muzycznych jako benefit pracowniczy to świetny sposób na wynagrodzenie swoich podwładnych!

Wynajem instrumentów w ramach benefitu pracowniczego – dlaczego warto?

Benefity pracownicze z definicji są dodatkowymi świadczeniami, zapewnianymi przez pracodawcę w ramach umowy. Jako bezgotówkowe dobra pozwalają docenić wysiłek pracownika, odpowiadając na jego potrzeby i wspierając rozwój. Najlepiej, by przy okazji zwiększały efektywność w pracy oraz pogłębiały lojalność wobec firmy.

Współcześnie jednymi z najpopularniejszych benefitów pracowniczych są m.in. prywatna opieka zdrowotna, karnety na siłownię czy darmowe posiłki w czasie pracy. Przez to, że stały się już powszechne (szczególnie w dużych przedsiębiorstwach i korporacjach), pracownicy zaczęli postrzegać je już jako standard. Z tego względu dobrze jest zdywersyfikować oferowane korzyści pozapłacowe.

Ciekawą opcją jest subskrypcja instrumentów muzycznych. Pracownicy mogą otrzymywać miesięczne karnety na wynajem wybranych sprzętów. Liczne badania potwierdzają, że gra na instrumencie jest nie tylko wyjątkowo przyjemnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale też przynosi wiele wymiernych korzyści. Zaliczają się do nich m.in.:

  • stymulacja mózgu – poprawa pamięci, rozwój kreatywności, aktywizacja procesów wzrokowych, słuchowych, ruchowych i emocjonalnych, opóźnienie procesów starzenia, zwiększenie uważności;
  • pozytywny wpływ na ciało – redukcja somatycznych objawów stresu (m.in. rozluźnienie mięśni, obniżenie ciśnienia tętniczego), aktywność ruchowa;
  • poprawa stanu psychicznego – zwiększenie poziomu endorfin i dopaminy, uczucie satysfakcji, wzmocnienie poczucia własnej wartości, przyjemny sposób spędzania wolnego czasu.

Abonament na wynajem instrumentów muzycznych to doskonała zachęta do rozwijania posiadanego, odświeżenia dawnego albo odkrycia nowego hobby. Zainteresowania są bardzo ważnym elementem rozwoju osobistego. Motywują do produktywnego spędzania wolnego czasu po pracy, dając przy tym sporo frajdy. W ten sposób można skutecznie poprawiać sobie samopoczucie, co zapobiega depresji i wypaleniu zawodowemu.

Oferując pracownikom łatwy dostęp do instrumentów stwarza się też okazję do integracji. Być może z czasem powstanie firmowy zespół, który będzie regularnie ze sobą grywał czy nawet koncertował. W ten sposób pracownicy mogą mocno się do siebie zbliżyć, przy okazji trenując umiejętności, które przydają się w pracy. Podczas wspólnej gry rozwijają się bowiem takie zdolności, jak np. zarządzanie grupą, rozwiązywanie konfliktów czy przekazywanie konstruktywnej krytyki.

Jak firma korzysta na takim beneficie pracowniczym?

Inwestycja w wynajem sprzętu muzycznego jest benefitem przynoszącym liczne korzyści pracownikom, a co za tym idzie, całej firmie.

Zorganizowanie tej możliwości nie jest trudne ani kosztowne – miesięczny abonament jest niewysoki, a do tego można ustalić górną granicę (powyżej jakieś kwoty pracownik musi sam dopłacić resztę).

Korzyści dla pracowników

Pracownicy z pewnością docenią taki nietypowy benefit, tym bardziej, jeśli rzeczywiście wspiera ich w pielęgnowaniu swoich zainteresowań. Przed wprowadzeniem takiej opcji dobrze zrobić ankietę, by dowiedzieć się, ile osób dołączyłoby do takiego programu. Przy tym warto zaznaczyć, że jeśli sam pracownik nie byłby zainteresowany, zawsze może przekazać abonament np. partnerce/partnerowi czy swojemu dziecku.

Zadowoleni pracownicy chętniej wykonują swoje obowiązki. Ponieważ gra na instrumencie pozytywnie wpływa na mózg, wzrasta ich wydajność. Podwładni są przy tym m.in. bardziej kreatywni, mniej konfliktowi oraz chętniejsi do współpracy z innymi. Przez to osiągają lepsze wyniki, przyczyniając się do rozwoju firmy oraz własnej kariery zawodowej.

Kiedy pokaże się, że rzeczywiście ma się na względzie potrzeby swoich podwładnych, przy okazji zwiększa się ich lojalność. Pracownicy chętniej zostają w miejscu, w którym czują się wysłuchani i zrozumiani. W ten sposób ogranicza się rotację personelu i oszczędza się na m.in. procesie rekrutacji i wdrażania nowych osób.

Wizerunek pracodawcy

Oryginalne benefity zostaną dostrzeżone także przez kandydatów szukających pracy. Wykwalifikowani, doświadczeni specjaliści często mają duże wymagania co do pracodawców. Taka ciekawa, dodatkowa korzyść z zatrudnienia sprawia, że oferta wyróżnia się spośród konkurencji i zapada w pamięć – w praktyce może przyczynić się do tego, że idealny kandydat zdecyduje się wysłać CV.

Przy tym warto też zwrócić uwagę na to, że oferowanie takiego benefitu to świetny zabieg wizerunkowy. Współcześnie znacznie wzrosła świadomość konieczności dbałości o środowisko. Przez to dużym powodzeniem cieszą się m.in. produkty używane, subskrypcje czy właśnie usługi związane z najmem dóbr. W ten sposób ogranicza się konsumpcjonizm, przy okazji zmniejszając ilość odpadów. Dodatkowo redukuje się produkcję, która zużywa energię elektryczną, wodę i rozmaite surowce. W efekcie ogranicza się ślad węglowy i negatywny wpływ człowieka na środowisko naturalne.

Wynajem instrumentów jest ekologiczną usługą, zgodną z ideą less waste. Firma angażująca się w takie inicjatywy jest postrzegana jako nowoczesna, odpowiedzialna i zrównoważona. Pracownicy, a w szczególności reprezentanci młodszych pokoleń, w dużej mierze mają na względzie to, jakie wartości reprezentuje przedsiębiorstwo, w którym są zatrudnieni.

Wynajem sprzętu muzycznego w ramach abonamentu – jak to działa?

Jak zaoferować pracownikom możliwość wynajmu sprzętu muzycznego w ramach abonamentu? Najlepszym rozwiązaniem jest współpraca z wypożyczalnią sprzętu online.

Vibe.pl jest serwisem internetowym oferującym najem rozmaitych produktów, w tym też muzycznych. Katalog obejmuje instrumenty, a także akcesoria nagłośnieniowe (m.in. głośniki, monitory, wzmacniacze) i studyjne (m.in. mikrofony, interfejsy audio, konsolety). Dostępne artykuły są produktami znanych marek, w różnych przedziałach cenowych. Dzięki temu coś dla siebie znajdzie zarówno amator zaczynający naukę gry, jak i profesjonalista, który od lat już tworzy własną muzykę.

Oferta dla przedsiębiorstw

Zapraszamy przedsiębiorców do skorzystania z naszej oferty. W ramach niewysokiego abonamentu damy możliwość wynajmu ustalonej liczby produktów, tak by pracownicy korzystający z benefitu mogli wypożyczyć wybrany sprzęt.

Kiedy minie już minimalny okres najmu, użytkownicy mogą oddać albo wymienić instrument. Dajemy również możliwość przedłużenia umowy lub wykupu produktu na własność. W ten sposób pracownicy mają szansę skorzystania z wyjątkowo atrakcyjnej, alternatywnej metody finansowania zakupu takiego sprzętu – mogą korzystać z instrumentu tak długo, aż kwota wykupu wyniesie symboliczną złotówkę, a jeśli będą chcieli szybciej cieszyć się sprzętem bez żadnych zobowiązań, mogą spłacić jego wartość w ratach lub w ramach jednej wpłaty.

Vouchery

Oferując pracownikom benefit najlepiej ustalić górny próg ceny abonamentu, który będzie pokrywany przez pracodawcę. Jeśli ktoś wybierze droższy instrument albo doda do pakietu akcesoria i kurs nauki gry, może dopłacić brakującą kwotę – wtedy nadal na tym skorzysta. Nasza oferta obejmuje bowiem nie tylko sprzęt, ale też szereg dodatków, dzięki którym zdobywanie / rozwijanie umiejętności muzycznych jest jeszcze skuteczniejsze i przyjemniejsze.

Gwarantujemy minimum formalności oraz przejrzyste zasady współpracy. Umowę można zawrzeć w pełni zdalnie. Sprzęt jest dostarczany do wskazanych punktów (np. partnerski sklep muzyczny) albo wysyłany kurierem pod podany adres (domy pracowników albo siedziba firmy). Jesteśmy elastyczni i otwarci na różne propozycje, np. możemy udostępniać wybrany wcześniej sprzęt albo obsługiwać każdego pracownika osobno.

Chętnie służymy radą oraz odpowiadamy na wszystkie pytania. Na każdym kroku zapewniamy wsparcie ze strony naszych konsultantów. Dbamy o to, by wszystko było jasne, zrozumiałe i korzystne dla obu stron.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą m.in. gitar, instrumentów klawiszowych, instrumentów dętych, instrumentów smyczkowych, a także sprzętu nagłośnieniowego i do studia nagraniowego.

 

GITARY (4201)

KLAWISZOWE (1316)

STUDIO (678)

Powiązane Artykuły