Aktualności, Porady zakupowe

Wynajem instrumentów do 300 złotych – modele premium

Instrumenty które można wynająć za 300 złotych miesięcznie

Markowy sprzęt muzyczny klasy premium jest szczególnie kosztowny. Nie każdy jednak może czy chce przeznaczać tyle na ten cel. Wygodną i niezwykle opłacalną alternatywą jest skorzystanie z usług wypożyczalni, co umożliwia tymczasowe zdobycie produktu w ramach abonamentu. W tym wpisie przedstawiamy instrumenty z najwyższej półki, które można wynająć za mniej niż 300 zł miesięcznie!

Gitary elektryczne

Gitary elektryczne również mają ogromne zastępy fanów. Wiele osób patrzy z podziwem na gwiazdy rocka i uwielbia mocniejsze, wyraziste brzmienie. Taki sprzęt również nie należy do najtańszych. Jeśli nie posiadasz przynajmniej 1500 zł na ten cel, możesz mieć kłopot ze znalezieniem odpowiedniego modelu dla siebie. Tańszą i bezpieczniejszą opcją jest wynajem bez zobowiązań. 

Bardzo dobrym wyborem będzie np. model słynnej marki Gibson, taki jak np. Gibson Les Paul Studio Platinum [231,07 zł brutto / miesiąc przy umowie na 24 miesiące], zdecydowanie najoryginalniejszy z tej linii.

2 humbuckery Gibsona (490R/498T) dają kultowe, bogate brzmienie, a  platynowe wykończenie (srebrna metaliczna satyna) nadaje absolutnie zjawiskowy wygląd!

Świetną propozycją jest też np. Gitara elektrycza Gibson USA Les Paul 70s Deluxe wine red [296,88 zł brutto / miesiąc przy umowie na 24 miesiące]. Model inspirowany gitarami z lat 70., z przetwornikami o retro brzmieniu, ale nieco czystszej, jaśniejszej barwie.

W tej cenie jak najbardziej można zdobyć także Fendera, np. z serii Fender American Ultra. Popularnym instrumentem z tej linii jest m.in. Fender American Ultra Telecaster MN COB [287,55 zł brutto / miesiąc przy umowie na 24 miesiące]. Jest unowocześnioną wersją słynnego Telecastera, z takimi udogodnieniami, jak cienki gryf z zaokrąglonymi brzegami czy przetworniki Ultra Noiseless Vintage. Na pewno warto też zwrócić uwagę na Fender American Ultra Stratocaster MN Ultraburst [287,55 zł brutto / miesiąc przy umowie na 24 miesiące] z agresywnym, wyrazistym brzmieniem, świetnie przebijającym się w miksie, w klasycznym kolorze sunburst.

Gitary akustyczne i elektroakustyczne

Gitary akustyczne i elektro-akustyczne są jednymi z najpopularniejszych instrumentów. Przyjemne, ciepłe brzmienie przyciąga wielu miłośników poruszających ballad czy chwytliwych piosenek idealnych do śpiewania przy ognisku. Cieszą się ogromnym powodzeniem w różnych przedziałach wiekowych. Taka gitara kosztuje ok. 500-1500 zł. Jeśli ma się na względzie jej brzmienie, grywalność i jakość wykonania, lepiej zwrócić uwagę na markowe modele w cenie minimum 1000 zł. Nie masz takich środków, albo nie wiesz jeszcze, czy nowe hobby się przyjmie?

Wypożycz taki model jak np. Gibson J-45 Studio Walnut Satin Natural gitara akustyczna [252,72 zł brutto / miesiąc przy umowie na 24 miesiące]. Pełna głębokość korpusu zapewnia wspaniale ciepłe, bogate brzmienie, a poręczny gryf – idealną wygodę.

Ciekawą propozycją jest też np. Martin D-16E Gitara Elektroakustyczna [272,13 zł brutto / miesiąc przy umowie na 24 miesiące] z świerkowym, połyskującym topem gwarantującym zbalansowane brzmienie oraz ergonomicznym gryfem ułatwiającym sunięcie dłonią wzdłuż podstrunnicy.

 

Prawdziwa gratka to także np. Furch Green Dc-SR LR Baggs SPE Master’s Choice – gitara elektro-akustyczna [218,39 zł brutto / miesiąc przy umowie na 24 miesiące] wykonana z materiałów wysokiej jakości, o eleganckim, prostym designie i bogatym, uniwersalnym brzmieniu.

 

Gitary Basowe

Gitary basowe, chociaż często niedoceniane, nadają utworom niepowtarzalny klimat i styl. W tym przypadku również nie warto schodzić poniżej poziomu 1500 zł, dlatego w wielu przypadkach wynajem będzie tańszą i bezpieczniejszą opcją.

Na polecenie bez wątpienia zasługują modele z serii Fender American Professional (linie Precision i Jazz). Pięknym egzemplarzem jest np. Fender American Professional II Precision Bass RW DK NIGHT [274,95 zł brutto / miesiąc przy umowie na 24 miesiące], w kolorze nocnego nieba.

Jest najlepszą klasyką w nowoczesnym wydaniu – z wygodnym profilowanym gryfem, a także nowym przetwornikiem V-Mod II Precision Bass z dzieloną cewką, który zapewnia większą różnorodność, ale zachowuje typowe, słynne warczenie.

Z Jazzów warto z kolei przyjrzeć się takiemu modelowi jak np. Fender American Professional II Jazz Bass RST PINE [277,65 zł brutto / miesiąc przy umowie na 24 miesiące].

Jest to uniwersalna gitara basowa, z dźwięcznymi górnymi tonami, pewnym środkiem i mocnym dołem. Posiada kilka świetnych unowocześnień, m.in. przetworniki V-Mod II Single-Coil Jazz Bass.

Pianina cyfrowe

Pianina cyfrowe to nowoczesna opcja dla miłośników instrumentów klawiszowych. Akustyczne pianino czy fortepian wysokiej jakości są niezwykle drogie. Wiele osób decyduje się na wersję cyfrową nie tylko ze względu na niższą cenę, ale też wygodę – taki sprzęt jest z reguły zdecydowanie mniejszy, a markowe modele wspaniale symulują brzmienie instrumentu oraz zachowanie klawiszy.

Na początek idealnym modelem na wynajem będzie coś z serii Yamaha Clavinova, np. Yamaha Clavinova CLP-735 BLK – pianino cyfrowe [287,00 zł brutto / miesiąc przy umowie na 24 miesiące].

Instrument ma możliwości ekspresyjne zbliżone do fortepianu oraz wspaniałe brzmienie, a także klawiaturę z szerokim zakresem dynamiki oraz wierną reakcją na dotyk.

Dobrym wyborem będzie też na pewno model z linii Casio Celviano, jak np. CASIO Celviano AP-S450 BK czarne [294,66 zł brutto / miesiąc przy umowie na 24 miesiące] z inteligentną, hybrydową klawiaturą młoteczkową oraz 26 brzmieniami do wyboru, w takich niesamowitych fortepianów jak Hamburg Grand i New York Grand.

 

Syntezatory

Syntezatory odgrywają ważną rolę w procesie tworzenia utworów muzycznych. Z ich pomocą można nie tylko edytować ścieżki dźwiękowe, ale też generować nowe brzmienia. Taki sprzęt to podstawa studia muzycznego. Dla wielu domorosłych czy profesjonalnych producentów jego cena może jednak być zaporowa.

Dobrą opcją na wynajem jest np. ROLAND JUNO-X [279,77 zł brutto / miesiąc przy umowie na 24 miesiące].

Model daje dostęp do dźwięków z klasycznych, popularnych JUNO-60 i JUNO-106, ale ma nowy silnik brzmieniowy JUNO-X. Dzięki temu daje ogrom możliwości.

Świetnym sprzętem jest też MOOG Grandmother [201,40 zł brutto / miesiąc przy umowie na 24 miesiące].

„Babcia” to hołd dla modularnych korzeni marki – półmodułowa konstrukcja zapewnia ogromne możliwości w zakresie edycji i modulowania dźwięku. Przy tym nie wymaga patchowania, dzięki czemu syntezator świetnie sprawdzi się nawet w przypadku mniej doświadczonych użytkowników.

Keyboardy

Keyboardy są często mylone z pianinami cyfrowymi, ale to zupełnie coś innego. Ich celem nie jest wierne naśladowanie analogowych instrumentów klawiszowych, a gra z akompaniamentem. Pełnią rolę mini orkiestry, dlatego są idealne dla muzyków komponujących własne utwory, występujących na scenie, zapewniających oprawę muzyczną na eventach itp. Sprzęt o dobrej jakości dźwięku i wielu brzmieniach jest zwykle dość drogi.

Modelami wartymi sprawdzenia są z pewnością produkty słynnej japońskiej marki Yamaha, takie jak np. YAMAHA PSR SX700 – keyboard z odtwarzaczem plików MP3 / WAV [218,91 zł brutto / miesiąc przy umowie na 24 miesiące].

To zaawansowany sprzęt z dużym dotykowym wyświetlaczem, który oferuje aż 1507 brzmień oraz 400 stylów. Do tego posiada przydatną funkcję personalizacji przypisania funkcji do wybranych przycisków/knobów itp.

Saksofony

Saksofony są głównie kojarzone z jazzem, ale są z powodzeniem wykorzystywane także w innych gatunkach muzycznych. Ich charakterystyczne brzmienie ma sporo miłośników. Chociaż instrument jest raczej jednym z trudniejszych do opanowania, wielu śmiałków podejmuje się tego wyzwania. Trudno jednak odważyć się na pierwsze próby, gdy nawet podstawowe modele potrafią kosztować po kilka tysięcy złotych.

Ciekawe propozycje na wynajem można znaleźć w katalogu marki Yamaha, takie jak np. Saksofon altowy Yamaha YAS-280 [186,56 zł brutto / miesiąc przy umowie na 24 miesiące].

Instrument jest dedykowany osobom początkującym i średniozaawansowanym muzykom. Zalicza się go do najpopularniejszych saksofonów altowych na rynku, ze względu na jego wysoką jakość wykonania, świetne brzmienie i łatwość wydobycia dźwięku.

Trąbki

Trąbki są zdecydowanie najpopularniejszymi instrumentami dętymi blaszanymi. Niestety, dobry jakościowo sprzęt to wydatek rzędu ok. 2000 zł. Nauka gry jest dość trudna, ponieważ trzeba nie tylko dobrze opanować obsługę instrumentu, ale też odpowiednio pracować z oddechem. Z tego względu zakup „w ciemno” jest dość ryzykowny.

Bezpieczną opcją na wynajem ponownie będą produkty z oferty Yamahy, np. Trąbka Bb YAMAHA YTR-5335GSII YTR 5335 GSII [192,66 zł brutto / miesiąc przy umowie na 24 miesiące].

 

 Elegancki, poręczny model z menzurą ML i czara ze złotego mosiądzu, które zapewniają piękny, mocny, a do tego idealnie klarowny dźwięk.

Wiolonczele

Wiolonczele są niezwykle eleganckimi instrumentami, których wyjątkowe brzmienie oczarowało rzesze kobiet i mężczyzn na całym świecie. Ten sporych rozmiarów sprzęt muzyczny nie należy do najtańszych, dlatego szczególnie osoby początkujące mogą mieć kłopot ze zdobyciem własnego egzemplarza.

Dobrym pomysłem jest wynajem produktów z oferty wybitnej polskiej marki Południowe Lutnictwo, jak np. Wiolonczela lutnicza 4/4 Południowe Lutnictwo Virtuoso.

Model został wykonany z materiałów najwyższej jakości (lite drewno, m.in. jawor, gęsto usłojony świerk kanadyjski, heban), co zapewnia wspaniałe brzmienie, wyjątkową trwałość i niesamowity wygląd.

Akordeony 

Akordeony są niezwykle klimatycznymi instrumentami. Chociaż kojarzą się głównie z ulicznymi grajkami, w dłoniach utalentowanego muzyka potrafią brzmieć niesamowicie bogato i efektownie. Sprzęt ten jest trudny w opanowaniu, dlatego zanim podejmie się decyzję o zakupie, na początku bezpieczniej jest zdecydować się na najem.

Ciekawą propozycją jest np. Akordeon Hohner Bravo III 80 Red [254,35 zł brutto / miesiąc przy umowie 24 miesiące].

Oferuje rozwiązania znane z o wiele droższych instrumentów, np. szybki mechanizm typu „T-keyboard”. Do tego ma klarowną projekcją dźwięku, z głębokim, miękkim basem. Dzięki niedużej wadze doskonale sprawdzi się też w przypadku dzieci oraz drobniejszych osób.

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem instrumentów online?

Wynajem instrumentów online to proste, szybkie i tanie rozwiązanie. W opłacalny sposób można zdobyć potrzebny sprzęt, minimalizując ryzyko strat finansowych. Do tego możliwość wykupu sprawia, że sprawdzi się także jako alternatywna forma finansowania zakupu (mniej zobowiązująca i obciążająca niż pożyczka czy zakup na raty).

Cały proces zajmuje tylko kilka chwil. Wystarczy kliknąć przycisk „wynajmij” przy wybranym produkcie i wypełnić krótki formularz. Wszystkie formalności dopełnia się zdalnie. Sprzęt zostanie dostarczony pod podany adres albo przygotowany do odbioru we wskazanym partnerskim sklepie muzycznym.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą Vibe.pl, w której dostępne są opisane powyżej produkty oraz inne gitary, instrumenty klawiszowe, instrumenty dęte, instrumenty smyczkowe, a także sprzęt studyjny i sprzęt nagłośnieniowy.

Skrzypce (44)

GITARY (4176)

Flety (55)

Powiązane Artykuły