Porady zakupowe, Sprzęt i producenci

Yamaha PSR-SX

Yamaha PSRsx900

Nowoczesne syntezatory i aranżery pozwalają dowolnie tworzyć oraz modyfikować dźwięki. Sprzęt tego typu jest powszechnie wykorzystywany przez kompozytorów, artystów oraz producentów muzycznych. Chcesz zainwestować w funkcjonalne, a zarazem przystępne cenowo urządzenie? Przedstawiamy nową, absolutnie wyjątkową serię stacji roboczych – Yamaha PSR-SX!

Brzmienie i grywalność

Seria Yamaha PSR-SX została zaprojektowana z największą dbałością o szczegóły. Składa się z trzech wariantów w różnych przedziałach cenowych. Urządzenia zapewniają największą wydajność oraz przyjemność pracy, przez co doskonale sprawdzają się w profesjonalnym studiu, ale też podczas występów na żywo.

Stacje robocze z serii Yamaha PSR-SX są wyposażone w pięciooktawowe, dynamiczne klawiatury (w modelach PSR-SX900 i PSR-SX700 są to klawiatury typu FSB). Zapewniają przyjemne doznania podczas gry, a także reagują na siłę nacisku, dlatego sprzęt zachowuje się jak pełnoprawny instrument klawiszowy.

Wbudowany moduł dźwiękowy o 128-głosowej polifonii wykorzystuje technologię AWM Stereo Sampling. Poszczególne warianty mają różne funkcje, a także zakres dostępnych barw. Wśród fabrycznych presetów można wymienic m.in. Super Articulation!, Mega Voice, Sweet!, czy Live!.

W ramach automatycznego akompaniamentu otrzymuje się odpowiednio 525 (PSR-SX-900), 400 (PSR-SX700) oraz 415 (PSR-SX600) stylów, takich jak np. Pro, Session, DJ czy Free Play. Można korzystać także z różnych dodatkowych funkcji, m.in. trybów FINGERING czy ustawień OTS. Szeroki wybór efektów jest uporządkowany w kilku blokach, głównie: Reverb, Chorus, DSP, Master Compressor, Master EQ oraz Part EQ.

Dostępne są również specjalne efekty dla sygnałów z mikrofonu, a w wyższych modelach – sygnałów z gitary. Model PSR-SX900 posiada również dedykowaną funkcję VOCAL HARMONY dla wokalistów, z presetami Vocal Harmony i Synth Vocoder, a także specjalnymi efektami.

Sprzęt można także na bieżąco rozwijać za pomocą pakietów rozszerzeń, wgrywając na niego dodatkowe dźwięki. Opcja ta daje niemalże nieograniczone możliwości twórcze, dlatego usatysfakcjonuje nawet najbardziej ambitnych, kreatywnych twórców.

Budowa i wygląd

Sprzęt z linii Yamaha PSR-SX cechuje się świetnymi parametrami, różniącymi się w zależności od wybranego modelu. W ten sposób producent stworzył trzy świetne produkty, które wpisują się w różne oczekiwania oraz możliwości finansowe.

System nagłośnieniowy w najwyższym modelu oferuje moc 2 × (15 W + 10 W), zaś w niższych na poziomie 2 × 15 W. Wyższe modele dzięki temu doskonale sprawdzają się podczas gry na żywo, a w przypadku mniejszej widowni – nawet bez dodatkowego nagłośnienia.

Wszystkie trzy stacje robocze posiadają kolorowy wyświetlacz LCD TFT. Jest jasny, wyjątkowo przejrzysty i wyraźny. W modelu PSR-SX600 jest on 4.3-calowy, a w dwóch pozostałych – 7-calowy, do tego dotykowy. Dzięki temu obsługa jest wyjątkowo intuicyjna i wygodna.

Sprzęt posiada szereg poręcznych suwaków, przycisków i innych elementów przeznaczonych do modyfikacji wybranych parametrów. W najniższym wariancie dostępne są dwa pokrętła LIVE CONTROL (PITCH BEND i MODULATION), a w wyższych – wielofunkcyjny joystick.

Urządzenia z serii Yamaha PSR-SX są wyposażone w liczne wejścia, w tym: MIC/GUITAR, AUX czy dla kontrolerów nożnych oraz wyjścia, m.in.: liniowe, słuchawkowe. Do tego posiadają porty USB (TO HOST, TO DEVICE). Wyższe modele mają złącza MIDI, a najwyższy dodatkowo oferuje drugi port USB (TO DEVICE).

Stacje robocze mają do zaoferowania także wiele innych niezwykle przydatnych funkcji, m.in. rejestrator/odtwarzacz audio (WAV, MP3), 16-ścieżkowy sekwencer MIDI, arpeggiato, pamięć ustawień, 4 multipady, metronom, a także różnorodne opcje, m.in. AUDIO LINK, SONG CREATOR, HARMONY/ECHO, MONO/POLY, TIME STRETCH, PITCH SHIFT itp.

Design

Stacje robocze Yamaha PSR-SX posiadają wyjątkowo poręczne pokrętła, przyciski, suwaki, joysticki itp., które pozwalają wygodnie dostosowywać wybrane parametry i ustawienia. Widać, że japoński producent przykłada dużą wagę do szczegółów.

Wszystkie elementy są łatwo dostępne w zasięgu dłoni oraz dobrze widoczne, dlatego można szybko je znaleźć. Do tego są wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, przez co są odporne na intensywne użytkowanie. Nie odginają się, nie ścierają, nie zacinają itp. Wyraźne podpisy oraz kolorowe podświetlenia wspomagają nawigację, dlatego z obsługą poradzą sobie nawet osoby początkujące.

W kwestii wyglądu, modele z serii Yamaha PSR-SX są wyjątkowo gustowne i eleganckie. Minimalistyczny, stonowany design sprawia, że nie są zbyt krzykliwe. Dzięki temu pomagają zachować skupienie oraz dobrze prezentują się na scenie. Klasyczna czerń jest bezpieczną, uniwersalną opcją. Szare i białe przyciski dobrze wyróżniają się na tle obudowy. Jedynymi kolorowymi elementami są podświetlane diody oraz wyświetlacz – przez to uwaga od razu jest skupiona na nich.

Modele

Seria Yamaha PSR-SX składa się z trzech modeli, które stanowią różne warianty cenowe jednego sprzętu. Oferują odmienne parametry, ale poza drobnymi różnicami wyglądają i działają bardzo podobnie. Są to:

  • Yamaha PSR-SX900 (1337 + 56 zestawów perkusyjnych/SFX)
Yamaha PSRsx900

Yamaha PSRsx900

  • Yamaha PSR-SX700 (986 + 41 zestawów perkusyjnych/SFX)
Yamaha PSRsx700

Yamaha PSRsx700

  • Yamaha PSR-SX600 (850 + 43 zestawów perkusyjnych/SFX + 480 XG)
Yamaha PSRsx600

Yamaha PSRsx600

Seria Yamaha PSR-SX – PODSUMOWANIE

Seria Yamaha PSR-SX oferuje wszystkie najważniejsze cechy i funkcje stacji roboczych, dzięki którym można tworzyć najróżniejszą muzykę. Posiada zintegrowane style akompaniamentów (patterny rytmiczne), które wpisują się w wiele gatunków.

Największymi atutami tych sprzętów są nowoczesny interfejs, innowacyjne programowalne funkcje, a także niezwykle wygodne kontrolery (joystick oraz pokrętła Live Controller), które pozwalają w pełni rozwijać swoją muzyczną kreatywność. Z ich pomocą można tworzyć autorskie, nawet bardzo rozbudowane i zaawansowane kompozycje. Urządzenia idealnie sprawdzają się podczas tworzenia podkładów. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez aranżerów, kompozytorów oraz niezależnych muzyków i artystów. Jak najbardziej można z nich korzystać także podczas występów na żywo.

Model Yamaha PSR SX-600 jest odpowiedni dla osób o mniejszych wymaganiach, np. tworzących we własnym domowym studiu. Wyższy wariant, PSR SX-700, jest więcej niż wystarczający dla niezależnych twórców czy muzyków grających na żywo dla mniejszej publiczności. Z kolei najwyższy model PSR SX-900 spełni oczekiwania profesjonalistów.

MARKA YAMAHA

Yamaha Group jest japońskim koncern specjalizującym się w produkcji instrumentów i sprzętów muzycznych, działającym od 12 października 1887. Jego założyciel Torakusu Yamaha zaczynał od naprawy zachodnich urządzeń, takich jak m.in. zegary czy narzędzia medyczne. Po udanej naprawie organów piszczałkowych zainteresował się instrumentami klawiszowymi. Z czasem wyprodukował pierwsze w Japonii pianino.

Yamaha ugruntowała silną pozycję na japońskim rynku muzycznym, specjalizując się w instrumentachzachodnich, a później elektronicznych. W 1904 pianina i organy tej marki zostały wyróżnione Honorową Główną Nagrodą na Targach Światowych w Saint Louis. Firma jest też odpowiedzialna za rozwój elektronicznych instrumentów, m.in. wprowadziła na rynek pierwsze syntezatory cyfrowe z systemem MIDI, w tym słynny model DX7.

Wypożyczalnia instrumentów muzycznych

Stacje robocze są niezbędnym elementem wyposażenia studia, ale niestety są dość drogim sprzętem muzycznym. Wiele osób ma kłopot z zakupem takiego urządzenia, ponieważ jest to raczej duży wydatek. Nawet profesjonaliści często zwlekają z podjęciem decyzji – trudno jest ocenić możliwości instrumentu, zanim się go gruntownie przetestuje. Jeśli nie spełni oczekiwań, naraża się na straty finansowe. Nie trzeba jednak ryzykować, decydując się na zakup w ciemno. Istnieje lepsze rozwiązanie! Jako pierwsza ogólnopolska internetowa wypożyczalnia sprzętu muzycznego, oferujemy wynajem instrumentów online z opcją wykupu.

W jaki sposób działamy?

Jesteśmy nowoczesną wypożyczalnią instrumentów muzycznych online, która oferuje możliwość najmu wybranego sprzętu. Wszystkie produkty z oferty są częścią asortymentu naszych partnerskich sklepów muzycznych z całej Polski. Proponujemy niezwykle przystępne warunki umowy – na określony czas możesz wypożyczyć wybrany instrument, płacąc jedynie niewysoki abonament. W razie czego, masz prawo go zwrócić lub wymienić. Kiedy zaś wyjątkowo Ci się spodoba, udostępniamy także opcję wykupu. Nie musisz inwestować dużych kwot w sprzęt, którego nie znasz – przetestuj wybrany model w praktyce, by w pełni świadomie ocenić jego możliwości.

Wygoda i elastyczność

Wypożyczalnia instrumentów online to idealne rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają rozwijać swoje hobby. Z naszych usług często korzystają także bardziej zaawansowani muzycy i twórcy, którzy chcą po prostu znaleźć najlepszy sprzęt dla siebie. Opcja ta jest niezwykle wygodna – wszystkie formalności można załatwić zdalnie. Wybrany produkt zostanie przygotowany do odbioru na miejscu we wskazanym sklepie muzycznym albo wysłany kurierem na podany adres. Jeśli z jakichś względów nie spełni oczekiwań, po upływie minimalnego okresu najmu bez problemu można go oddać lub wymienić. Kiedy zaś w ten sposób znajdzie się wymarzony sprzęt, wystarczy spłacić go do końca w ratach albo od razu wykupić.

Zapoznaj się z ofertą wypożyczalni instrumentów online Vibe! Sprawdź, która z naszych stacji roboczych, syntezatorów czy innych sprzętów do studia może Ci się przydać. Masz jakieś pytania albo potrzebna jest Ci profesjonalna porada? Skontaktuj się z nami – nasza doświadczona obsługa chętnie pomoże znaleźć odpowiedni model!

Więcej informacji na temat wyboru oraz wypożyczenia instrumentu, w tym także z serii Yamaha PSR-SX, znajdziesz na naszych stronach z poradami lub w zakładce „Jak to działa”?.

Syntezatory dźwięku (176)

Pianina cyfrowe (349)

Keyboardy (158)

Powiązane Artykuły