Porady zakupowe

Gitara dla początkującego

Gitara dla początkującego

Jaką gitarę wybrać?

Na rynku dostępnych jest tak wiele rodzajów i odmian instrumentów, że osoby dopiero wkraczające w muzyczny świat mogą poczuć się zagubione. Jak zatem wybrać gitarę dla początkującego?

Przede wszystkim trzeba jasno określić swoje cele. Dla jednych gra ma być sposobem na rozrywkę i relaks, dla innych zaś może stać się kolejnym etapem rozwoju muzycznej pasji. Nie bez znaczenia jest też to, jaki repertuar się preferuje – klasyczne ballady czy może cięższe brzmienia? Chociaż istnieje wiele teorii, który typ gitary jest najlepszy na początek, tak naprawdę najrozsądniej jest po prostu wybrać ten, na którym chce się grać. Co jednak zrobić w momencie, gdy zupełnie nie ma się pojęcia, na co się zdecydować? Najlepiej zacząć od poznania podstawowych typów tego instrumentów. W artykule „Pierwsza gitara dla nastolatka – sprawdź, jak ją wybrać!” znajdziesz kompendium wiedzy na temat rodzajów gitar, producentów i wiodących modeli. Jeśli interesują Cię w szczególności gitary elektryczne, zapoznaj się z artykułem „Gitara elektryczna dla początkujących”

Poniżej zamieszczamy rekomendacje modeli gitar dla początkującego, dostępnych w formie wynajmu z opcją wykupu. Nie zapomnij także zapoznać się z zasadami użytkowania gitar, opisanymi w artykule „Jak dbać o gitarę”.

Wynajem gitary z opcją wykupu – na czym to polega i dlaczego najbardziej się opłaca?

Doskonałą opcją dla nastolatka planującego naukę gry jest wynajem gitary z opcją wykupu. W ramach takiej usługi zyskuje się wybrany sprzęt w ramach abonamentu, który wynosi zaledwie kilkadziesiąt złotych miesięcznie (dla modeli z przedziału wartości instrumentu pomiędzy 700 zł a 2000 zł). W ten sposób dziecko może dokładnie przetestować sprzęt, ponieważ w każdej chwili po upływie wybranego minimalnego okresu najmu – może testować kolejne modele lub po prostu go zwrócić. W tej sytuacji płaci się tylko za czas najmu, a nie za całą wartość gitary, dlatego ogranicza się ryzyko strat do minimum. Kiedy zaś wynajęty instrument przypadnie do gustu, można go wykupić za ustaloną cenę.

Trudno jest odpowiednio dobrać pierwszy instrument do nauki, w szczególności dla nastolatka. Z tego względu trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. Jeśli zastanawiasz się nad opcją nowy, czy używany – przeczytaj na ten temat w naszym artykule poświęconym temu zagadnieniu. Warto zatem rozważyć opcję wypożyczenia gitary z opcją wykupu, bo jest najbezpieczniejszym i najbardziej opłacalnym rozwiązaniem!

Gitary klasyczne (183)

Gitary elektryczne (2228)

Gitary akustyczne (242)

Powiązane Artykuły