Aktualności, Sprzęt i producenci

Historia marki Antelope Audio

Muzyka powstaje nie tylko dzięki instrumentom, ale też wielu innym sprzętom wykorzystywanym w profesjonalnym studio nagraniowym. Szereg zaawansowanych urządzeń umożliwia rejestrację oraz modyfikację dźwięków, co pozwala uzyskać najlepszy efekt końcowy. Z tego względu warto stosować dobry gatunkowo sprzęt. W tym wpisie przybliżamy, jak wyglądała historia marki Antelope Audio – jednego z najlepszych producentów na rynku!

Geneza powstania marki Antelope Audio

Firma Antelope Audio została założona w 2005 roku przez Igora Levina. Pierwsze kroki w branży audio stawiał ze swoją pierwszą firmą Aardvark, założoną w 1990 roku.

Przedsiębiorstwo początkowo specjalizowało się w projektowaniu i produkcji zegarów wzorcowych, wykorzystujących metodę bezpośredniej syntezy cyfrowej.

Zegar wzorcowy audio (zegar cyfrowy lub zegar audio), to urządzenie używane przy produkcji i rejestracji dźwięku. Pomaga synchronizować różne komponenty systemu audio, poprzez ustalenie jednolitej i stabilnej częstotliwości próbkowania oraz dokładnej synchronizacji czasowej między różnymi urządzeniami audio, takimi jak np. mikrofony, preampy, konwertery cyfrowo-analogowe, procesory efektów, komputery i inne.

W ciągu pierwszych czterech lat działalności firma koncentrowała się głównie na linii zegarów isochrone. Potem tworzono przetworniki analogowo-cyfrowe i cyfrowo-analogowe.

W 2013 roku na rynek wypuszczono Antelope Audio Orion 32 – pierwszy interfejs audio, który mieścił 32 kanały analogowego dźwięku w jednej jednostce rackowej.

Antelope Audio Orion 32

Od tego momentu marka zaczęła dynamicznie się rozwijać.

W 2015 roku premierę miały pierwsze efekty audio oparte na modelowaniu FPGA starych procesorów zewnętrznych. Rok później powstał Zen Tour, czyli pierwszy desktopowy interfejs audio Antelope Audio.

Zen Tour

W 2017 zaprezentowano światu model Orion32 HD, który był pierwszym interfejsem audio HDX firmy.

Orion32 HD

W 2019 roku na rynek wypuszczono linię interfejsów audio Synergy Core, a także wydano Antelope Audio Discrete 4 Synergy Core.

Antelope Audio Discrete 4 Synergy Core

Marka cały czas się rozwija, dostarczając wysokiej jakości produkty dla profesjonalistów oraz audiofilów.

Najważniejsze daty w historii marki Antelope Audio

 • 2004 – założenie firmy Antelope Audio w Bułgarii przez Igora Levinera.
 • 2010 – wprowadzenie na rynek pierwszego zegara audio do zastosowań profesjonalnych, który zdobywa uznanie wśród inżynierów dźwięku.
 • 2012 – premiera interfejsów audio serii Orion, które oferują zaawansowane możliwości brzmieniowe i konwersję cyfrowo-analogową.
 • 2014 – premiera interfejsów audio serii Zen Studio, które łączą kompaktowy rozmiar z profesjonalnym brzmieniem.
 • 2015 – na rynek wprowadzone zostają sygnałowe procesory efektów Zen Tour, zdobywając uznanie za zaawansowane emulacje vintage’owych efektów audio.
 • 2016 – powstaje Synergy Core, czyli platforma procesorów DSP i FPGA, zapewniająca jeszcze większe możliwości przetwarzania sygnału w swoich urządzeniach.
 • 2019 – wypuszczona zostaje nowa seria interfejsów audio Orion Synergy Core, oferujących doskonałą jakość dźwięku i przetwarzanie efektów w czasie rzeczywistym.
 • 2020 – premiera interfejsów audio z serii Zen Go, które są bardziej przystępne cenowo, ale nadal oferują wysoką jakość dźwięku i zaawansowane efekty.

  Zen Go

Antelope Audio współcześnie

Marka dynamicznie się rozwija, nadal pracując nad podnoszeniem jakości nagrywania dźwięku. Z pomocą sprzętów od tego producenta można wykorzystać moc cyfrowych rozwiązań, zatrzymując charakterystycznie ciepłe brzmienie sprzętu analogowego. Obecnie firma wdraża m.in. profesjonalne technologie audio w linii produktów konwerterów USB D/A (DAC). W ofercie marki dostępne są m.in. korektory i procesory, interfejsy audio, konwertery i mikrofony.

Produkty Antelope Audio są wykorzystywane przez producentów muzycznych oraz artystów. Marka współpracuje także ze słynnym Abbey Road Institute (międzynarodowa sieć szkół muzycznych i producenckich), wspierając studentów produkcji muzycznej, przygotowując szkolenia oraz dostarczając sprzęt.

Najsłynniejsze produkty marki Antelope Audio

W historii marki Antelope Audio pojawiło się wiele ważnych produktów, które zostały docenione przez odbiorców i pomogły zaistnieć firmie na rynku. Do najbardziej znanych i najważniejszych sprzętów od tego producenta zaliczają się m.in.:

 • Antelope Audio Orion 32 (2011) – interfejs audio o zaawansowanych opcjach przetwarzania i konwersji; jeden z pierwszych produktów firmy, który pomógł wypromować ją w branży;
 • Antelope Audio Zen Studio (2014) – przenośny interfejs audio oferujący profesjonalne brzmienie przy niewielkich wymiarach, który cieszył się dużym powodzeniem wśród producentów i muzyków;

  Antelope Audio Zen Studio

 • Antelope Audio Synergy Core (2019) – platforma procesorów DSP i FPGA Synergy Core umożliwiła firmie rozwinięcie gamy produktów, zapewniając jeszcze większe możliwości przetwarzania efektów audio w czasie rzeczywistym;
 • Antelope Audio Orion Studio Synergy Core (2020) – interfejs audio oferujący zaawansowane efekty audio (wraz z możliwością przetwarzania ich w czasie rzeczywistym) oraz świetną jakość dźwięku;

  Antelope Audio Orion Studio Synergy Core

 • Antelope Audio Zen Go Synergy Core (2021) – seria przystępnych cenowo interfejsów audio, które oferują bardzo dobrą jakość dźwięku oraz szereg zaawansowanych efektów.

Dlaczego warto kupować sprzęt Antelope Audio?

Produkty Antelope Audio to nowoczesny, zaawansowany sprzęt wysokiej jakości. Nie bez powodu są wykorzystywane w studiach muzycznych najlepszych producentów oraz artystów. Największymi zaletami asortymentu tej firmy są:

 • wysoka jakość wykonania – do produkcji sprzętu wykorzystywane są wyłącznie dobre gatunkowo materiały, dzięki czemu jest on funkcjonalny i wytrzymały (dobrze znosi intensywną eksploatację, częsty transport itp.);
 • innowacje technologiczne – Antelope Audio wprowadziło wiele innowacji w dziedzinie przetwarzania dźwięku oraz efektów audio. Prawdziwym przełomem było wprowadzenie platformy Synergy Core, która umożliwia przetwarzanie efektów w czasie rzeczywistym; marka nieustannie pracuje nad kolejnymi udogodnieniami i nowymi możliwościami;
 • doskonała jakość dźwięku – praca ze sprzętem tej firmy gwarantuje doskonałą jakość dźwięku, przez co jest on idealny dla profesjonalistów i najbardziej wymagających audiofilów;
 • wielofunkcyjność – produkty marki są uniwersalne i wielofunkcyjne, przez co mogą być z powodzeniem wykorzystywane nie tylko w studiu, ale też na scenie;
 • estetyczny design – sprzęt Antelope Audio korzystnie się prezentuje, ponieważ jest gustownie zaprojektowany i wykonany;
 • wsparcie techniczne – klienci marki mogą liczyć na profesjonalną pomoc serwisową, przez co mają szansę utrzymać sprzęt w dobrym stanie przez wiele lat.

Tworzysz albo planujesz tworzyć muzykę i właśnie kompletujesz wyposażenie? Sprawdź nasz artykuł: „Sprzęt studyjny”.

Wynajem sprzętu Antelope Audio online – jak to działa i dlaczego warto?

W Twoim studiu brakuje Ci kilku sprzętów i myślałeś o produktach od Antelope Audio? Profesjonalne wyposażenie jest niestety kosztowne, dlatego wybór poszczególnych elementów powinien być dobrze przemyślany. Jeśli chcesz przetestować kilka opcji albo na razie nie masz środków na zakup, zdecyduj się na najem.

Vibe jest wypożyczalnią sprzętu muzycznego online z szeroką, zróżnicowaną ofertą. W naszej kolekcji dostępne są nie tylko instrumenty, ale też rozmaite akcesoria niezbędne do rejestrowania i przetwarzania dźwięku. W katalogu znajdziesz wiele produktów znanych marek, w tym też Antelope Audio.

Sprawdź, co by Cię interesowało i wypożycz wybrany sprzęt w ramach niewysokiego miesięcznego abonamentu. Wystarczy, że wypełnisz formularz online. Wszystkie formalności dopełnisz zdalnie, a zamówiony produkt zostanie dostarczony do pobliskiego partnerskiego sklepu muzycznego albo pod wskazany przez Ciebie adres.

Kiedy minie już minimalny okres najmu, będziesz mógł zwrócić albo wymienić sprzęt. Jeśli jednak będzie dobrze Ci się z nim pracować, możesz przedłużyć umowę albo wykupić produkt na własność (płacąc od razu lub w ratach).

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą sprzętu studyjnego, w której dostępne są m.in. mikrofony, korektory i procesory oraz interfejsy audio Antelope Audio. Zaznacz producenta z lewej strony, by przefiltrować wyniki!

Mikrofony (344)

Konwertery (5)

Interfejsy audio (58)

Powiązane Artykuły